«Արի տուն» ծրագրով երևանաբնակ ընտանիքներում հյուրընկալվել է 162 երեխա
Երևանի քաղաքապետարանի համագործակցությամբ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրով մայրաքաղաք այցելած հայ երեխաները հյուրընկալվել են երևանաբնակ ընտանիքներում:
Ծրագրի 1-ին փուլից` հունիսի 13-ից մինչև 8-րդ փուլի ավարտը` օգոստոսի 27-ը, Երևանի վարչական շրջաններում բնակվող մեր համաքաղաքացիների 128 ընտանիքներում կհյուրընկալվի 162 երեխա: Ընդ որում, նախնական հայտում ավելի մեծ թվով ընտանիքներ էին ցանկություն հայտնել հյուրընկալել սփյուռքահայ մեր հայրենակիցներին:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ՝ ծրագրի ամբողջ ընթացքում պատասխանատուները պարբերաբար այցելել են ընտանիքներ, ծանոթացել երեխաների առօրյային:
Աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած սփյուռքահայ երեխաները նշել են, որ ջերմ ընդունելության շնորհիվ Երևանում իրենց զգում են ինչպես սեփական տանը: Արտերկրից ժամանած հայ երեխաների համար կազմակերպվել են նաև ճանաչողական էքսկուրսիաներ ՀՀ մարզերում և Երևանում:
Ավանդույթի համաձայն՝ «Արի տուն» ծրագրի ավարտին կորոշվեն «Լավագույն վարչական շրջան» և «Լավագույն ընտանիք» անվանակարգերի հաղթողները:

В рамках программы «Ари тун» в ереванских семьях гостили 162 юношей и девушек
При сотрудничестве с мэрией Еревана, дети, посетившие столицу в рамках программы министерства Диаспоры РА «Ари тун», размещены в армянских семьях.
За 8 этапов программы- с 13-го июня по 27-е августа, 128 ереванских семей приняло 162 юношей и девушек из Диаспоры.
По поручению мэра Тарона Маргаряна ответственные лица периодически посещали семьи, знакомились с повседневной жизнью ребят. Прибывшие из разных стран мира дети из Диаспоры, отметили, что благодаря теплому приему в Ереване они чувствуют себя как дома. Для детей были организованы также познавательные экскурсии по Еревану и регионам РА.
По традиции, по окончании программы «Ари тун» будут определены победители, номинированные на звание «Лучший административный район» и «Лучшая семья».