Արին-Բերդի փողոցը հիմնանորոգվում է
Երևանի քաղաքապետարանի տարեկան ծրագրով հիմնանորոգվում է Արին-Բերդի փողոցը: Աշխատանքների ընթացքին ծանոթացել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը: Տասնամյակներ շարունակ անմխիթար վիճակում գտնվող փողոցը չի ունեցել ենթակառուցվածքային նվազագույն ստանդարտներ:
Ծրագիրը ներառում է Արին-Բերդի փողոցի և Արցախի պողոտայի խաչմերուկը Արին-Բերդի փողոցի 5-րդ նրբանցքի խաչմերուկին միացնող 1.1 կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածը:
Նախագծի շրջանակում հիմնանորոգվելու է կամրջային 2 կառուցվածք, ամբողջությամբ փոխարինվելու են ճանապարհածածկի ստորին կոմունիկացիաները՝ ջրամատակարարման, ոռոգման և հեղեղատար համակարգերը, վերատեղադրվելու են արտաքին գազատարները, արդիականացվելու է արտաքին լուսավորության ցանցը, բոլոր հաղորդալարերը ևս անցկացվելու են ստորգետնյա կապուղիներով: Բացի այդ, կառուցվելու են հենապատեր, տրանսպորտային միջոցների կայանման գրպաններ, մայթեր, թեքահարթակներ, սիզամարգեր և ծառերի բնաբաժակներ:

Капитальный ремонт улицы Арин-Берд
В рамках программы мэрии Еревана начался капитальный ремонт улицы Арин-Берд. С ходом работ ознакомился мэр Еревана Тигран Авинян. Долгие годы улица находилась в неудовлетворительном состоянии и не соответствовала даже минимальным инфраструктурным стандартам.
Проект охватывает участок дороги протяжённостью 1,1 км от перекрёстка улицы Арин-Берд с проспектом Арцаха до пересечения улицы Арин-Берд с 5-м переулком.
В рамках проекта будут капитально отремонтированы два мостовых сооружения, а также полностью заменены подземные коммуникации: системы водоснабжения, орошения и ливневой канализации. Все инженерные сети будут перенесены под землю. Кроме того, специалисты переложат наружные газопроводы и модернизируют систему уличного освещения. Проектом также предусмотрено обустройство подпорных стен, парковочных карманов, тротуаров, пандусов, газонов и приствольных кругов для деревьев.