Ավագանին առաջիկա նիստում կքննարկի բյուջեի, զարգացման ծրագրերի և տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի նախագծերը
Երևանի 2024թ. բյուջեի, տարեկան և հնգամյա զարգացման ծրագրերի, նաև տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, դրանց արտոնությունների վերաբերյալ ավագանու որոշման նախագծերը նոյեմբերի 20-ից դեկտեմբերի 4-ը դրված էին հանրային քննարկման:
Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստում, ամփոփելով արդյունքները, նշվել է, որ քաղաքապետարանում և վարչական շրջաններում 207 քաղաքացի է մասնակցել բաց լսումներին ու քննարկումներին: Բացի այդ, առցանց և գրավոր եղանակով քաղաքացիներից ստացվել է շուրջ 60 առաջարկ:
Խորհրդի անդամներն ընդգծել են քաղաքացիների գործուն մասնակցության կարևորությունը և որոշել նախագծերը ներկայացնել ավագանու քննարկմանը:

Совет старейшин обсудит проекты решений по части бюджета, программ развития, местных пошлин и тарифов на ближайшем заседании
06.12.2023
Проекты решений Совета старейшин по части бюджета, годовой и пятилетней программ городского развития, местных пошлин и тарифов  на 2024 год были вынесены на общественное обсуждение с 20-го ноября по 4-е декабря.
На заседании Совета по управлению пятилетней программой городского развития и бюджета при мэре Еревана были обобщены результаты общественных слушаний. В общей сложности, в открытых слушаниях, проведенных в мэрии и административных районах, приняло участие 207 человек. Кроме того, около 60 предложений было получено от граждан онлайн.
Члены совета подчеркнули важность активной вовлеченности общественности и решили отправить проекты решений на обсуждение Совета старейшин.