Ավանի Իսահակյան թաղամասի այգին վերակառուցվել է
Ավան վարչական շրջանում վերակառուցումից հետո շահագործման է հանձնվել հերթական հանգստի գոտին: Կատարված աշխատանքներին ծանոթացել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը: Նախագծի համաձայն Իսահակյան թաղամասի այգու տարածքն ազատվել է ավտոտնակներից, փոխարենը տեղադրվել են նստարաններ, զրուցատաղավարներ, կառուցվել են շների համար նախատեսված զբոսայգի, շատրվան, խաղահրապարակներ, վերակառուցվել է ֆուտբոլի խաղադաշտը, արդիականացվել են արտաքին լուսավորության ցանցն ու ոռոգման համակարգը:
Քաղաքապետ Ավինյանն այցելել է նաև Երևանի համար 52 մսուր-մանկապարտեզ: Չօգտագործվող պահեստային սենյակների վերակառուցման շնորհիվ այստեղ ձևավորվել է ևս մեկ խումբ, ինչը հնարավորություն է տվել ևս 30 երեխայի մանկապարտեզ հաճախել:

В квартале Исаакян административного района Аван завершена реконструкция парка
В административном районе Аван завершены работы по благоустройству очередной зоны отдыха. Мэр Еревана Тигран Авинян ознакомился с выполненными работами.
Согласно проекту, территория парка в квартале Исаакян была освобождена от гаражей. На их месте установлены скамейки и беседки. Также обустроены площадки для выгула собак, фонтан и детские игровые зоны. Кроме того, реконструировано футбольное поле, обновлены системы наружного освещения и орошения.
Тигран Авинян также посетил детский сад № 52 Еревана. В результате реконструкции ранее неиспользуемых складских помещений здесь открыта ещё одна группа, что позволяет принять ещё 30 детей.