Տոմսային համակարգի տեխնիկական խնդիրները նվազեցնելու նպատակով դիտարկվում է թղթային մեկանգամյա օգտագործման QR code-ով տոմսերը որպես կրիչ հանելու հնարավորությունը:
Մայրաքաղաքում շարունակվում են Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքի գեղարվեստական լուսավորման գործընթացը: Արդեն իսկ անցկացվել է շուրջ 3500 մետր մալուխ, տեղադրվել են լեդ տեսակի 44 լուսարձակներ, ուժային և կառավարման վահանակներ:
Դալմայի այգիների մինչև 230 հա տարածքում անտառապուրակ ստեղծելու նպատակով էսքիզը և նախագիծը կազմելու աշխատանքները կներառվեն Ասիական զարգացման բանկի ֆինանսավորմամբ իրականացվող՝ Իսակով-Արշակունյաց ճանապարհի կառուցման և Կոմիտասի այգու վերականգնման ծրագրում։
Այժմ նախապատրաստվում է տեխնիկական առաջադրանքը և մրցութային փաթեթը. բոլոր ընթացակարգերի գնահատմամբ՝ ակնկալվում է աշնանն արդեն ունենալ էսքիզային ու նախագծային աշխատանքներն իրականացնելու համար հաղթող ընկերություն։
Երևանի քաղաքապետարանն այս տարի նախատեսում է ձեռք բերել 45 տրոլեյբուս: Գնման գործընթացի համաձայն «YUTONG BUS CO» LTD-ի հետ կնքվել է համապատասխան պայմանագիր:

В целях снижения вероятности технических сбоев в билетной системе рассматривается возможность отказа от бумажных одноразовых билетов с QR-кодом.
В столице продолжаются работы по художественной подсветке здания Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна. Уже проложено около 3500 метров кабеля, установлены 44 светодиодных прожектора, а также щиты питания и управления.
Разработка эскиза и проектной документации для лесопарка в садах Далмы, площадью до 230 гектаров, станет частью программы строительства участка дороги Исакова–Аршакуняц и восстановления парка имени Комитаса. Программа финансируется Азиатским банком развития.
В настоящее время подготавливаются техническое задание и конкурсная документация. С учётом всех предусмотренных процедур, определение компании-победителя для выполнения проектных работ ожидается осенью.
В этом году мэрия Еревана планирует закупить 45 троллейбусов. В рамках закупочной процедуры заключён контракт с компанией «YUTONG BUS CO» LTD.