Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Պարույր Սևակի անվան պուրակը կբարեկարգվի: Նախագծի մրցույթը կայացել է. աշխատանքներն ավարտական փուլում են:
Էրեբունի վարչական շրջանի Արին Բերդի փողոցի և Արցախի պողոտայի խաչմերուկն Արին Բերդի փողոցի 5-րդ նրբանցքի խաչմերուկին միացնող ճանապարհահատվածը կհիմնանորոգվի: Նախագծանախահաշվային փաթեթ կազմելու գործընթացը  մեկնարկել է: Ծանրաբեռնված երթևեկությամբ ճանապարհահատվածն անմխիթար վիճակում է:
Երևանում կառուցվում են նոր թեքահարթակներ: 111 հասցեներում արդեն իսկ կառուցվել է շուրջ 200 թեքահարթակ: Հասցեները գրանցվում են նաև  քաղաքացիների կողմից «Ակտիվ քաղաքացի» հարթակով ստացված դիմումների հիման վրա:
Նորագավիթի 1-ին փողոց-Արտաշատի խճուղու խաչմերուկում կկառուցվի էստակադա: Հաշվի առնելով խաչմերուկում տրանսպորտային հոսքի խտությունը՝ նախագծի իրագործումը հնարավորություն կտա առանձնացնել տրանսպորտային հոսքը տարբեր մակարդակներով, ինչի շնորհիվ կնվազեն տրանսպորտային ուշացումները, ճանապարհատրանսպորտային  պատահարները, կապահովվի անվտանգ երթևեկություն, ինչպես նաև հետիոտնի անվտանգ տեղաշարժը: Նախագծային փուլն ավարտված է, ստացվել է պետական համալիր փորձաքննության դրական եզրակացությունը: Ընթացքում են ֆինանսավորման համար հանրային ներդրումային ծրագրի մշակումն ու մի շարք այլ գործընթացներ:

В административном районе Канакер-Зейтун завершается благоустройство парка имени Паруйра Севака. Тендерные процедуры уже проведены, работы находятся на завершающей стадии.
В административном районе Эребуни планируется ремонт участка дороги, соединяющего перекрёсток улицы Арин Берд и проспекта Арцаха с перекрёстком пятого переулка улицы Арин Берд. В настоящее время осуществляется разработка проектно-сметной документации. Участок дороги с интенсивным транспортным потоком находится в неудовлетворительном состоянии.
В Ереване продолжается строительство новых пандусов. На сегодняшний день построено около 200 пандусов по 111 адресам. Регистрация адресов осуществляется также на основании обращений граждан, поступающих через платформу «Активный гражданин».
На перекрёстке 1-й улицы Норагавит и шоссе Арташата планируется строительство эстакады. Учитывая высокую интенсивность транспортного потока, реализация проекта позволит разделить транспортные потоки по уровням, что сократит задержки, уменьшит количество дорожно-транспортных происшествий и повысит безопасность дорожного движения, включая безопасность пешеходов. Завершены работы по разработке проектной документации, получено положительное заключение государственной комплексной экспертизы. В настоящее время разрабатывается государственная инвестиционная программа финансирования, а также ведутся связанные процедуры.