«Կասկադ» համալիրի վերակառուցման ծրագիրը մտնում է գործնական փուլ: Օրերս նախագիծը հավանության արժանացավ ՀՀ կառավարության կողմից: Ներդրողի հետ կկնքվեն համապատասխան պայմանագրեր, որոնցով կկարգավորվեն «Կասկադ»-ի նոր հատվածը կառուցելուն և հարակից հողամասերն օտարելուն առնչվող հարաբերությունները: Առաջիկայում կմեկնարկեն կասկադի վերևի հատվածում նախկինում մեկնարկած և անավարտ մնացած շինարարության առկա հիմքերի քանդման աշխատանքները, ինչպես նաև նախագծի կոնցեպտի համաձայնեցման գործընթացը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հետ:
Երևանի համար 74 մսուր-մանկապարտեզի նոր շենքի շինարարությունն ավարտված է: Շինարարությունն արվել է ըստ Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագր: Մանկապարտեզ հաճախող 83 երեխաների համար ապահովվել են հարմարավետ պայմաններ: Շենքն ամբողջությամբ համալրված է հակահրդեհային, արևային ֆոտովոլտային, օդափոխության համակարգերով: Ավարտվել է նաև բակի բարեկարգումը. ծրագիրը ֆինանսավորվել է Երևան համայնքի բյուջեից: Իրականացվել են ոռոգման ցանցի կառուցման, խաղասարքերի, ռետինե հատակների, զրուցատաղավարների տեղադրման, քարե և մետաղական  ցանկապատի կառուցման աշխատանքներ:
Երևանում շարունակվում է միջին նորոգման գործընթացը, որը շարունակվում է Էրեբունի վարչական շրջանի Էրեբունի փողոցում և Մալաթիա- Սեբաստիա վարչական շրջանի Անդրանիկի փողոցում:
Ասֆալտապատմանը զուգահեռ  ընթանում են նաև դիտահորերն ու հեղեղատարները փոխարինելու և նիշերն ուղղելու աշխատանքները: Մինչ այս պահն  ավարտված փողոցներում նորերով են փոխարինվել 221 հին դիտահորերի երկաթբետոնե սալեր, 35  հին դիտահորերի հավաքովի երկաթբետոնե պատի օղակներ, 50 հեղեղատարների հին թուջե ցանցեր, ինչպես նաև ուղղվել են 147 դիտահորերի և 120 հեղեղատարների նիշերը:
Մեծ թափով շարունակվում է Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության նոր մարզադպրոցի շինարարույթունը:
Միջազգային չափանիշներին համապատասխանող կենտրոնում համրամարվետ պայմաններ կապահովվեն շուրջ 300 պատանի և երիտասարդ մարզիկների համար:
«Տորք Անգեղ» արձանի հարակից տարածքում շարունակվում են նոր այգու կառուցումը: Այն ունենալու է խաղահրապարակ, ֆուտբոլի դաշտ, վորքաութ, հեծանվուղի: Անցկացվել են հեղեղատար, կոյուղատար, ջրամատակարարման ու ոռոգման համակարգեր, ինչպես նաև արտաքին լուսավորության նոր համակարգ:

Проект реконструкции комплекса «Каскад» переходит в практическую фазу реализации. Проект ранее получил одобрение Правительства Республики Армения. С инвестором будут заключены соответствующие соглашения, определяющие порядок взаимодействия сторон по возведению новой части комплекса и отчуждению прилегающих земельных участков. В ближайшее время запланировано приступить к работам по демонтажу существующих незавершённых конструкций в верхней части «Каскада». Концепция проекта будет полностью согласована с Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.
В Ереване завершено строительство нового здания детского сада № 74. Работы проводились в рамках Программы повышения энергоэффективности города Еревана. Для 83 детей созданы современные и комфортные условия. Здание полностью оснащено системой пожаротушения, солнечными фотоэлектрическими панелями и современной системой вентиляции. Параллельно завершено благоустройство прилегающей территории. Проект реализован за счёт средств бюджета общины Еревана. Установлены детское игровое оборудование и беседки, уложено резиновое покрытие, возведены каменные и металлические ограждения, а также проложена ирригационная система.
В Ереване продолжаются работы по среднему ремонту дорожного покрытия. Ремонт продолжается на улицах Эребуни (административный район Эребуни) и Зоравар Андраник (административный район Малатия-Себастия).
Одновременно с ремонтом дорожного покрытия ведутся работы по замене и выравниванию люков смотровых колодцев и ливневой канализации. На данный момент на улицах города заменена 221 плита перекрытия колодцев, 35 стеновых колец колодцев и 50 чугунных водоприемных решёток. Кроме того, выровнены люки 147 колодцев и 120 водоприемных решёток.
Строительство новой спортивной школы гимнастики имени Альберта Азаряна активно продолжается. Новая спортивная школа станет современным тренировочным центром, полностью соответствующим международным стандартам, и сможет принять около 300 юных спортсменов.
На территории, прилегающей к статуе «Торк Ангех», продолжается строительство нового парка.   Проектом предусмотрено обустройство детской площадки, футбольного поля, тренажёрной зоны и велодорожек. Уже построены системы ливневой канализации и водоснабжения, включая ирригационную систему. Установлено новое наружное освещение.