Այց «Ռիբոկ» սպորտային ակումբ և «Այ-Փի-Էս-Սի» խորհրդատվական ընկերություն
Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Հայաստանում «Ռիբոկ» սպորտային ակումբի բացման արարողությանը: Մարզական կառույցի բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և սպորտային ակումբի հիմնադիրներին:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի, ՀՀ պաշտպանության նախարարի, «Ռիբոկ»-ի տարածաշրջանային ներկայացուցչի, Հայաստանում սպորտային ակումբի հիմնադիր-ղեկավարների, հանրապետության մարզական ու առողջապահական ոլորտների ներկայացուցիչների և այլ հյուրերի հետ շրջայց է կատարել ոլորտի նորագույն և ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած նորաբաց ակումբում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին ու պայմաններին, առաջարկվող ծառայություններին և զարգացման ծրագրերին:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ միասին այցելել է նաև «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի նորակառույց գրասենյակ: Ընկերության տնօրեն Հովհաննես Գրիգորյանը ներկայացրել է խորհրդատվական ընկերության գործունեությունը, հիմնումից ի վեր «Այ-Փի-Էս-Սի»-ի կողմից իրականացված աշխատանքները, ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները:
Նորաբաց գրասենյակում Նախագահը զրուցել է հետազոտական, խորհրդատվական, հաղորդակցական բաժինների և առանձին ծրագրերի աշխատակիցների հետ, ծանոթացել նրանց առօրյա աշխատանքների կազմակերպման մանրամասներին ու ընկերության ձեռքբերումներին:
Շրջայցի ավարտին Նախագահ Սարգսյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել փոխգործակցության հուշագրի ստորագրման արարողություն՝ պաշտպանության նախարարության և «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի միջև՝ բանակից զորացրված երիտասարդների հետ սոցիոլոգիական ելքային հարցումների «Դիտակետ» ծրագրի իրականացման վերաբերյալ:

Визит в спортивный клуб «Рибок» и консалтинговую компанию «Ай-Пи-Эс-Си»
Президент РА Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия спортивного клуба «Рибок» в Армении. Честь открытия спортивного сооружения была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и основателям спортивного клуба.
Президент республики вместе с мэром Еревана, министром обороны РА, региональным представителем компании «Рибок», основателями-руководителями спортивного клуба в Армении, представителями сфер спорта и здравоохранения республики и другими гостями ознакомились с условиями нового клуба, насыщенного новейшим оборудованием, с осуществленными инвестициями, созданными рабочими местами и условиями, предлагаемыми услугами и программами развития.
Президент республики вместе с мэром Еревана и министром обороны РА также посетил новый офис института политического и социологического консалтинга «Ай-Пи-Эс-Си». Директор компании Оганес Григорян представил деятельность консалтинговой компании, работы, осуществленные «Ай-Пи-Эс-Си» со дня основания, текущие программы и дальнейшие планы. В новом офисе Президент побеседовал с сотрудниками отделов исследований, коммуникаций и отдельных программ, познакомился с деталями организации их повседневной деятельности и достижениями компании.
В завершении визита в присутствии Президента Саргсяна состоялась церемония подписания меморандума о взаимодействии между министерством обороны и институтом политического и социологического консалтинга «Ай-Пи-Эс-Си» относительно осуществления программы исходящих социологических опросов «Дитакет» с молодыми людьми, прошедшими службу в армии.