Բարեխիղճ և նվիրված աշխատանքի համար մի շարք ոլորտների ներկայացուցիչներ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
06.10.2016
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը «Էրեբունի-Երևան 2798» տոնակատարության միջոցառումների շրջանակում հյուրընկալել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարարական ծառայության, «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ի մի շարք աշխատակիցների ու Երկրապահ կամավորական միության անդամների:
Ողջունելով ներկաներին՝ Երևանի քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել նրանց նվիրված աշխատանքի համար:
«Արդեն հաճելի ավանդույթ է դարձել Էրեբունի-Երևան տոնակատարության շրջանակում արժանին մատուցելու բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իրենց ամենօրյա աշխատանքով տարբեր ոլորտներում կարևոր առաքելություն են իրականացնում: Մենք շնորհակալ ենք ձեր ակտիվ գործունեության ու սրտացավ աշխատանքի համար, որ ծավալում եք մեր բնակիչների անվտանգությունն արտակարգ իրավիճակներում ապահովելու, կանչերին արագ արձագանքելու, մեր երկրի սահմաններն անառիկ պահելու ուղությամբ: Համոզված եղեք, որ մասնագիտական ձեր գործունեությունը գնահատվում է մեր համաքաղաքացիների, նաև Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կողմից», - նշել է քաղաքապետը:
Երևան քաղաքի 2798-րդ տարեդարձի առթիվ, բնակչության բուժօգնության և բուժսպասարկման բնագավառում բարեխիղճ աշխատանքի համար «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ի կենտրոն ենթակայանի գծային բրիգադայի բժիշկ Մալինա Մարգարյանը, թիվ 1 ենթակայանի բժիշկ-ռեանիմատոլոգ Հովիկ Հովհաննիսյանը, կենտրոն ենթակայանի գծային բրիգադայի բժիշկ Սալվադոր Խեչոյանը և թիվ 4 ենթակայանի բժիշկ Նորայր Թևանյանը պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու գործում մատուցած ծառայությունների համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով են պարգևատրվել նաև ԵԿՄ Դավթաշենի տարածքային բաժանմունքի նախագահ, ԵԿՄ Երևանի քաղաքային խորհրդի փոխնախագահ Սարգիս Գրիգորյանը, ԵԿՄ Մալաթիա-Սեբաստիայի տարածքային բաժանմունքի նախագահ Վարազդատ Զատիկյանը, ԵԿՄ Էրեբունու տարածքային բաժանմունքի փոխնախագահ Հովհաննես Մարտիրոսյանը և ԵԿՄ Ջրվեժի տարածքային բաժանմունքի նախագահ Հրաչյա Միհրանյանը:
Երևան քաղաքի բնակչության անվտանգության ապահովմանն ուղղված գործունեության և քաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումները բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրվել նաև ՀՀ ԱԻՆ փրկարարական ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության պետի տեղակալ, ՓԾ գնդապետ Արմեն Բադալյանը:

За добросовестный и преданный труд представители ряда сфер награждены золотой медалью мэра Еревана
В рамках мероприятий празднества «Эребуни-Ереван 2798», мэр Еревана Тарон Маргарян принял сотрудников Спасательной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям РА и ЗАО «Скорая мед. помощь» и членов Союза добровольцев «Еркрапа».
Поприветствовав присутствующих мэр Еревана поблагодарил их за преданный труд.
«По доброй традиции, в рамках празднества Эребуни-Ереван, мы отдаем должное всем тем, кто своей ежедневной работой выполняют важную миссию в разных сферах. Мы благодарны вам за вашу активную деятельность, направленную на обеспечение безопасности наших жителей в чрезвычайных ситуациях, на быстрое реагирование на их вызовы, а также на обеспечение нерушимости наших границ. Будьте уверены, что ваша профессиональная деятельность оценивается нашими согражданами, а также аппаратом мэрии Еревана»,-подчеркнул мэр Еревана.
По случаю 2798-летия города Ереван, за добросовестный труд в сфере медицинского обслуживания врач центральной подстанции линейной врачебной бригады ЗАО «Скорая мед. помощь» Малина Маргарян, врач-реаниматолог подстанции N1 Овик Ованисян, врач центральной подстанции линейной врачебной бригады Сальвадор Хечоян и врач 4-й подстанции Норайр Теванян награждены золотой медалью мэра Еревана.
За заслуги в охране границ нашей Родины, золотой медалью мэра Еревана награждены также председатель территориального подразделения Союза добровольцев «Еркрапа» административного района Давташен, заместитель председателя городского совета Союза добровольцев «Еркрапа» Саргис Григорян, председатель территориального подразделения Союза добровольцев «Еркрапа» административного района Малатия-Себастия Вараздат Затикян, заместитель председателя территориального подразделения Союза добровольцев «Еркрапа» административного района Эребуни Ованнес Мартиросян и председатель территориального подразделения Джрвежа Грачья Мигранян.
За деятельность, направленную на обеспечение бесопасности жителей города Ереван и организацию мероприятий по гражданской обороне на высоком уровне, золотой медалью мэра Еревана награжден также заместитель начальника спасательного управления города Ереван С/С МЧС РА, полковник спасательной службы Армен Бадалян.