Բացվել է Հակոբ Կոջոյանի դիմաքանդակը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Գիտելիքի և դպրության օրն այցելել է «Հակոբ Կոջոյան» կրթահամալիր: Տոնական օրը դպրոցում մեկնարկել է տոնական միջոցառմամբ: Ողջունելով ու շնորհավորելով կրթօջախի սաներին և մանկավարժներին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առանձնակի կարևորել է կրթահամալիրի բացառիկ դերը արվեստի, հոգևոր արժեքների հետ շփման և հայրենիքի պատմությունն ու մշակույթը ուսանելու հարցում:
«Երևանի քաղաքապետարանը միշտ եղել և լինելու է հանրակրթական դպրոցների կողքին, և մենք համատեղ ուժերով պետք է ավելի շենացնենք կրթօջախներն ու աշակերտների կրթության համար ապահովենք հարմարավետ պայմաններ: Շնորհակալ եմ մանկավարժներին, ովքեր իրենց կարևոր առաքելությամբ դաստիարակում են հայրենասեր ու հայրենանվեր սերունդ` իրենց իսկ հայրենասիրությունն արտահայտելով աշխատանքով: Կոչ եմ անում բոլոր աշակերտներին ավելի լավ սովորել, շատ գիտելիքներ ձեռք բերել, որպեսզի կարողանանք շենացնել մեր անկախ Հայաստանը»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Նոր ուսումնական տարվա սկիզբը «ՀակոբԿոջոյան» կրթահամալիրում հիշարժան դարձավ նաև հայ մեծ նկարչի դիմաքանդակի հանդիսավոր բացումով, որի պատիվը վերապահվել էր Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին, կրթօջախի շրջանավարտ, դիմաքանդակի հեղինակ Անդրանիկ Բաղդասարյանին և կրթահամալիրի տնօրեն Գոհար Սանոյանին:
Կրթահամալիրի տնօրենն ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ տեղադրված դիմաքանդակը դարձավ ավանդույթներով հարուստ կրթօջախի խորհրդանիշերից մեկը:
Այնուհետ տնօրենի ուղեկցությամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շրջել է նաև կրթահամալիրում, ծանոթացել տարբեր տարիների շրջանավարտների աշխատանքներին:

Состоялось открытие бюста армянского художника Акопа Коджояна
В День знаний мэр Еревана Тарон Маргарян посетил образовательный центр имени А. Коджояна, где новый учебный год начался праздничным мероприятием. Поприветствовав и поздравив учеников и учителей образовательного центра, мэр Тарон Маргарян подчеркнул особую роль центра в деле обучения истории и культуре страны.
«Мэрия Еревана всегда была и продолжит оказывать свое содействие с общеобразовательными школами, и мы совместными усилиями должны развивать образовательные центры и обеспечивать более комфортные условия для обучения учеников. Я благодарен педагогам, которые воспитывают патриотическое поколение, выражая свой патриотизм своей работой. Я призываю всех учеников учиться лучше, обрести новые знания, чтобы иметь возможность развивать нашу независимую Армению»,-подчеркнул мэр Еревана.
Начало нового учебного года в образовательном центре было ознаменовано открытием бюста армянского художника Акопа Коджояна. Честь открытия была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну, автору бюста, выпускнику центра Андранику Багдасаряну и директору Гоар Саноян.
В сопровождении директора образовательного центра мэр Тарон Маргарян прошелся по центру, ознакомился с работами выпускников.