Ճանաչողական նախաձեռնություն՝ երեխաների համար
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առիթով և դրա ժամանակ կազմակերպվող միջոցառումների ամսվա ընթացքում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության կողմից, տարբեր կազմակերպությունների հետ համագործակցությամբ երեխաների համար նախատեսվել և իրագործվում են ճանաչողական, կրթական և ժամանցային մի շարք նախաձեռնություններ։
Կազմակերպվել էր ճանաչողական այց «Գուրմե Դուրմե» շոկոլադի գործարան, որտեղ երեխաներին հնարավորություն է ընձեռվել ծանոթանալու շոկոլադի արտադրության ամբողջ գործընթացին՝ հումքի մշակումից մինչև պատրաստի արտադրանքի փաթեթավորում։
Հատկապես կարևոր է կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաներին ծրագրերում ընդգրկելը՝ նրանց համար հավասար հնարավորություններ ապահովելու և համայնքային կյանքում լիարժեքորեն ներգրավելու գործընթացը խթանելու տեսակետից։

Новая инициатива для детей
По случаю Международного дня защиты детей и в рамках проводимых в этот период мероприятий, Управление по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана совместно с различными организациями реализует образовательные и развлекательные проекты.
На днях была организована экскурсия на шоколадную фабрику «Гурме Дурме». Дети смогли своими глазами увидеть весь процесс производства шоколада — от обработки сырья до упаковки готовой продукции.
Особое значение имеет включение в подобные программы детей, оказавшихся в трудной жизненной ситуации. Участие в таких инициативах способствует обеспечению для них равных возможностей и их полноценной интеграции в общество.