CORLEAP 14-րդ տարեկան համաժողովի մասնակիցների այցը՝ Երևանի հ. 23 մսուր-մանկապարտեզ
Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանային և տեղական իշխանությունների համաժողովի (CORLEAP)-ի 14-րդ տարեկան հանդիպման ընթացքում համաժողովի մասնակիցները Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանի ուղեկցությամբ այցելել են Երևանի հ. 23 մսուր-մանկապարտեզ, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին: Նախակրթարանը վերակառուցվել է Էներգաարդյունավետության ծրագրով: Այս գործում Երևանին աջակցել  է  Եվրոպական միությունը, Եվրոպական ներդրումային բանկը, Արևելյան Եվրոպայի էներգաարդյունավետության և շրջակա միջավայրի հիմնադրամը, Կանաչ կլիմայի հիմնադրամն ու ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագիրը:
Որպես աշխատանքների պարտադիր բաղադրիչ՝ մանկապարտեզում իրագործվել են սեյսմիկ ամրացման ու էներգաարդյունավետացման միջոցառումներ:

Визит участников 14-й ежегодной конференции CORLEAP в детский сад № 23 Еревана
В рамках 14-й ежегодной встречи Конференции региональных и местных властей Восточного партнерства (CORLEAP) участники вместе с главой фракции «Гражданский договор» Совета старейшин Еревана Арменом Галджяном посетили детский сад № 23 в Ереване и ознакомились с проведёнными работами.
Проект осуществлён в рамках программы по повышению энергоэффективности при поддержке Европейского союза, Европейского инвестиционного банка, Фонда Восточноевропейского партнерства по вопросам энергоэффективности и экологии, Зелёного климатического фонда и Программы развития ООН.
Выполнены работы по сейсмоукреплению и повышению энергоэффективности здания, что является важным компонентом проектов по благоустройству.