Էրեբունի. նախաձեռնված ու դիտարկվող ծրագրեր
Ավելի քան 1000 բնակիչ ունեցող Խաղաղ Դոնի 23 շենքը նոր կոյուղի կունենա. աշխատանքներն ընթացքում են: Նախորդ տարի Էրեբունի վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի ժամանակ տասնամյակների խնդիրը ներկայացվեց փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին:
Մայրաքաղաքում գործնական փուլ է տեղափոխվել նաև 4-րդ կարգի վթարայնության շենքերի խնդիրը՝ պետություն-համայնք-կառուցապատող գործակցությամբ: Վարդաշենի հանրակացարանները ևս վթարային են. այստեղ շուրջ 198 ընտանիք է ապրում:
Էրեբունիում ընթացիկ տարում կբարեկարգվի 21 բակային տարածք: Այս առումով դեռ անելիք կա. բնակիչները խնդիրներն անձամբ են ներկայացնում:
Հանգստի հարմարավետ գոտի կդառնա նաև երևանցիներին, արդեն նաև քաղաքի հյուրերին հայտնի Աղի լիճը: 2024թ. համայնքը բարեկարգման նախագիծ կիրագործի. տարածքը կլինի հանրային ու մուտքն էլ՝ անվճար:  Մինչ համալիր ծրագրի մեկնարկը լճի հարակից տարածքն արդեն մաքրվել է շինարարական աղբից, ասֆալտապատվել, տեղադրվել են նստարաններ:

Проекты, реализованные и рассматриваемые в районе Эребуни
Здание по адресу ул. Хахах Дон, 23, имеющее более 1000 жильцов, будет иметь новую канализационную систему. Работы уже начаты. В прошлом году, проблема, существующая годами, была представлена заместителю мэра Тиграну Авиняну во время рабочего визита в административный район Эребуни.
Проблема зданий 4-й степени аварийности перешла в практическую фазу в рамках сотрудничества между государством, общиной и застройщиком. Общежития в Вардашене тоже являются аварийными, при этом здесь живет 198 семей.
В текущем году в Эребуни будет благоустроен 21 двор. В этом плане еще многое предстоит сделать. В ходе визита жильцы сами представили существующие проблемы.
Территория Ахи лич (Соленое озеро), ставшая популярной не только среди ереванцев, но и гостей города, также будет благоустроена и превращена в зону отдыха. В 2024г. община планирует реализовать проект благоустройства. Перед началом комплексной программы территория очищена от строительного мусора, покрыта асфальтом, установлены скамейки.