Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում տեղի է ունեցել նկարչուհի Քրիստինա Օգանեզովայի նոր կտավի շնորհանդեսը
29.08.2018
Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում տեղի է ունեցել նկարչուհի Քրիստինա Օգանեզովայի նոր կտավի շնորհանդեսը՝ նվիրված մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին: Միջոցառմանը ներկա են գտնվել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի վարչության պետ Ռուբեն Հովհաննիսյանը, Երևան քաղաքի պատմության թանգարանի տնօրեն Արմինե Սարգսյանը, արվեստագետներ, հյուրեր:
Նոր կտավի վրա պատկերված է ծառ՝ մայրաքաղաքի խորհրդանիշ կառույցներով: Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ից Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում ցուցադրված են եղել Քրիստինա Օգանեզովայի տարբեր տարիների լավագույն աշխատանքները: Մայրաքաղաքի հոբելյանին նվիրված կտավը նկարչուհին ստեղծել է ցուցահանդեսի 15 օրերի ընթացքում:
Նշենք, որ Քրիստինա Օգանեզովան հայազգի նկարչուհի է, Միջազգային արվեստագետների միության անդամ և միության հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար, Հայաստանի նկարիչների միության պատվավոր անդամ:

В музее истории Еревана состоялась презентация новой картины художницы Кристины Оганезовой
В музее истории Еревана состоялась презентация новой картины художницы Кристины Оганезовой, посвященной 2800-летию основания столицы. На мероприятии присутствовали начальник управления культуры аппарата мэрии Еревана Рубен Оганисян, директор музея истории Еревана Армине Саргсян, деятели искусства, гости. На новом холсте изображено дерево с символами столицы.
Напомним, что на выставке Кристины Оганезовой, действующей с 14-го августа в музее истории Еревана, представлены лучшие работы разных лет.
Стоит отметить, что художница армянского происхождения Кристина Оганезова является почетным членом Союза художников Армении, а также членом Международного союза художников.