Երևանը հյուրընկալել է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես -2025»-ը
Երևանը հյուրընկալել է տարվա առողջապահական ամենամեծ իրադարձությունը: Նոյեմբերի 27-30-ը «Մերիդյան Էքսպո» կենտրոնում անցկացվում է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես 2025»-ը, որի ընթացքում կազմակերպված «Yerevan Pain Days» միջազգային առողջապահական արշավն իր շուրջն է համախմբել ոլորտի առաջատարների՝ աշխարհի ավելի քան 50 երկրներից: Տաղավարների ընդհանուր թիվը գերազանցում է 120-ը, իսկ գիտակրթական ծրագրերով  շուրջ 70 բանախոս, 300-ից ավելի տեղական ու միջազգային ընկերություններ և ավելի քան 1500 բժիշկներ մասնակցում են այս օրերին Երևանում ընթացող գիտաժողովներին, B2B ձևաչափով հանդիպումներին, մասնագիտական սեմինարներին, ինչպես նաև փորձի փոխանակմանը: Բժշկությունը, տեխնոլոգիան, հանրության առողջությունը, բիզնեսը և գիտությունը միավորող տարվա ամենամեծ առողջապահական հարթակը ներկայացնող «Armenian International Healthcare Expo 2025»-ը հավակնում է դառնալ տարածաշրջանի խոշորագույն առողջապահական հարթակներից մեկը:
Ցուցահանդեսին ներկա են եղել Երևանի փոխքաղաքապետ Սարգիս Մադաթյանը և Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչության պետ Դավիթ Կարապետյանը: Նախաձեռնության գլխավոր գործընկերը Երևանի քաղաքապետարանն է, որի ենթակայության ներքո գործող առողջության կենտրոնները, շտապօգնությունը, կրթական և հանրային առողջության ծրագրերը ներկայացված են այս հարթակում:

В Ереване прошла «Армянская международная выставка здравоохранения 2025»
В столице Армении состоялось одно из крупнейших событий года в сфере здравоохранения. С 27 по 30 ноября в центре «Меридиан Экспо» прошла «Армянская международная выставка здравоохранения 2025», в рамках которой состоялась международная акция «Yerevan Pain Days», объединившая ведущих представителей отрасли из более чем 50 стран мира. На выставке было представлено более 120 павильонов, а в научных конференциях, B2B-встречах, профессиональных семинарах и программах по обмену опытом приняли участие около 70 докладчиков, представители более 300 местных и международных компаний, а также более 1500 врачей.
Представляя крупнейшую в Армении профессиональную платформу, объединяющую медицину, технологии, науку и бизнес, «Армянская международная выставка здравоохранения 2025» стремится стать одним из ведущих мероприятий региона в сфере здравоохранения.
Выставку посетили заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян и начальник управления здравоохранения мэрии Еревана Давид Карапетян. Главным партнером проекта является мэрия Еревана. На выставке также были представлены медицинские центры, службы скорой медицинской помощи, а также образовательные и общественные программы в сфере здравоохранения, действующие под ведомством мэрии Еревана.