Երևանը նոր գլխավոր հատակագիծ ունի. կայացել է ավագանու  3-րդ  նստաշրջանի 1-ին  նիստը
Երևանը առաջիկա տարիներին կզարգանա հաստատված նոր գլխավոր հատակագծով. 3-րդ նստաշրջանի 1-ին  նիստում ավագանին հավանություն տվեց որոշման նախագծին: Կարևորագույն այս փաստաթուղթը մշակելու համար հավաքագրվել ու համադրվել են քաղաքում առկա անհրաժեշտ բոլոր տվյալները, որոնք էլ դարձել են հիմք՝ նախագիծը կյանքի կոչելու համար: Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ սա անցումային փուլ է, որից հետո ամբողջ աշխատանքը կտեղափոխվի թվային դաշտ, որպեսզի քաղաքային պլանավորումն էլ ավելի հաշվարկելի և տրամաբանական դառնա: Երևանը ՀՀ-ում միակ ՏԻՄ մարմինն է, որը ներդրել է GIS համակարգ, և հետագա գործողությունը լինելու է գլխավոր հատակագիծը թվային դաշտ, թվային քարտեզ տեղափոխելը:
«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնին հարող տարածքի Շահումյան 6-րդ փողոցը (սկսվում է Մամիկոնյան-Շահումյան 6-րդ փողոցի խաչմերուկից, հասնում «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի Փառքի ուղի՝ Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցու հարող տարածք), նրբանցքը (սկսվում է ներկայիս Շահումյան 6-րդ փողոցից, հասնում հ. 91 դպրոց) և փակուղին (գտնվում է ներկայիս Շահումյան 6-րդ և 7-րդ փողոցների միջև) անվանակոչվեց Արցախի հերոս Աշոտ Ղուլյանի (Բեկոր) անվամբ:

У Еревана новый генеральный план: состоялось 1-е заседание 3-го созыва Совета старейшин
В ближайшие годы Ереван будет развиваться согласно утвержденному новому генеральному плану. На 1-м заседании 3-го созыва Совет одобрил проект решения. Для разработки этого важного документа были собраны и сопоставлены все необходимые данные по городу, что стало основой реализации проекта. Мэр Еревана Тигран Авинян отметил, что это переходный этап, после которого вся работа будет переведена в цифровую сферу, чтобы городское планирование стало еще более логичным и легким в плане расчетов. Ереван является единственным органом местного самоуправления в РА, который внедрил систему ГИС, и следующим шагом будет перевод генерального плана в цифровое поле, на цифровую карту.
6-я улица Шаумяна, прилегающая к военному пантеону «Ераблур» (начинается от пересечения 6-й улицы Мамиконяна-Шаумяна, доходит до Тропы Славы военного пантеона «Ераблур»- территории, прилегающей к церкви Святых Мучеников Вардананц), переулок (начинается от нынешней 6-й улицы Шаумяна и доходит до школы №91) и тупик (расположен между 6-й и 7-й улицами Шаумяна) объединены в улицу, названную в честь героя Арцаха Ашота Гуляна (Бекора).