Երևանի ավագանու անդամների տեղում այսօր աշակերտներն էին
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ քաղաքապետարանում անցկացվեց «Դպրոցական ավագանու» նիստ: Քաղաքի օրենսդիր մարմնի դերում այսօր 9-րդ դասարանների աշակերտներն էին: Նիստը վարել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Նախապես ուղարկված 69 զեկույցներից աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության, հանրակրթության վարչությունների, ինչպես նաև Երևան քաղաքի ավագանու խմբակցությունների կողմից ընտրվել էին լավագույն յոթը, որոնք էլ ներկայացվեց ավագանու քննարկմանն ու հաստատմանը:
Ավագանու պատանի անդամները խոսել են քաղաքային տնտեսության տարբեր խնդիրների մասին, ներկայացրել իրենց՝ Երևանն առավել հարմարավետ դարձնելու վերաբերյալ առաջարկները:

Сегодня в роли членов Совета старейшин Еревана выступили ученики
По случаю Международного дня защиты детей в мэрии Еревана состоялось заседание «Школьного совета старейшин». В роли законодательного органа города сегодня выступили ученики 9-х классов. Заседание провёл первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян.
Из 69 заранее представленных отчётов управления по вопросам детей и социальной защиты, общего образования, а также фракции Совета старейшин города Еревана выбрали семь лучших. Эти отчёты были представлены на обсуждение и утверждение Школьного совета старейшин.
Юные члены совета обсудили различные вопросы, касающиеся городской экономики, и представили свои предложения по улучшению комфортности жизни в Ереване.