Երևանի և Ամմանի քաղաքապետերը շրջել են գիշերային Երևանում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության մայրաքաղաք Ամմանի քաղաքապետ Աքել Բիլթաջիի և նրա գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության անդամների հետ միասին շրջել է գիշերային Երևանում: Քաղաքապետերն այցելել են նաև Գլխավոր պողոտայի Նալբանդյան-Հանրապետության փողոցների միջնամասի այգում բացված «Մշակութային եղեռն-խաչքարերի խորհուրդը» խորագրով ցուցահանդես, որտեղ ներկայացված են Արևմտյան Հայաստանի և Հին Ջուղայի ոչնչացված հազարավոր խաչքարերից 13-ի կրկնօրինակները:
Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակում բացված այս ցուցահանդեսը հատկապես այս օրերին Երևան այցելող հազարավոր օտարերկրացիներին ևս մեկ հնարավորություն կընձեռի ծանոթանալու հայկական մշակույթին ու տեղեկանալու իրագործված և շարունակվող նաև մշակութային ոճրագործության մասին: Աքել Բիլթաջին իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել գործընկերոջը՝ ջերմ հյուրընկալության ու գիշերային Երևանն անձամբ ներկայացնելու համար, և նշել է, որ ոճրագործությունը, անկախ ձևից, միշտ է դատապարտելի: Ամմանի քաղաքապետը նաև իր հիացական տպավորությունն է փոխանցել Տարոն Մարգարյանին և ընդգծել, որ թեև դեռ շատ բաներ չի հասցրել տեսնել, այնուամենայնիվ, արդեն տպավորված է Երևանի գեղեցկությամբ ու հյուրընկալությամբ։

Мэры Еревана и Аммана совершили прогулку по ночному Еревану
Мэр Еревана Тарон Маргарян и мэр Аммана-столицы Иорданского Хашимитского Королевства, Акел Билтаджи, а также члены возглавляемой им официальной делегации, совершили прогулку по ночному Еревану. Мэры двух столиц побывали также на выставке «Культурный геноцид -завет хачкаров» в парке на пересечении улиц Налбандян и Анрапетутян Главного проспекта столицы, где представлены копии 13-и уничтоженных хачкаров в Западной Армении и Старой Джуге (Нахичеван).
Тарон Маргарян подчеркнул, что открытая в рамках мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида армян эта выставка тысячи иностранцам, посетившим Ереван особенно в эти дни, предоставит еще одну возможность познакомиться с армянской культурой и узнать также о преступлении против культурного наследия.
Акел Билтаджи в свою очередь выразив благодарность коллеге за теплое гостеприимство и за то, что мэр столицы лично представил ему ночной Ереван, отметил, что преступление, независимо от вида, всегда должно быть подвергнуто осуждению.
Мэр Аммана также выразил Тарону Маргаряну восторженные впечатления от визита в Ереван и подчеркнул, что хотя еще и не успел многого увидеть, тем не менее, уже впечатлен красотой и гостеприимством Еревана.