Երևանի հ. 91 մանկապարտեզը հիմնանորոգումից հետո իր դռներն է բացել շուրջ 230 սաների առջև
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ ներկա է գտնվել Երևանի հ. 91 մանկապարտեզի վերաբացմանը: Ի դեպ, մանկապարտեզն այսուհետ կկրի «Փոքրիկ երկիր» անվանումը:
Ավելի քան 40 տարվա պատմություն ունեցող և կառուցման օրից երբևէ չհիմնանորոգված նախակրթարանում շուրջ 230 սաների համար ստեղծվել են նոր ու առավել հարմարավետ պայմաններ:
Մանկապարտեզի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանին:
Նախակրթարանի ներքին հարդարման ու ձևավորման աշխատանքներն իրականացվել են յուրօրինակ լուծումներով՝ երեխաների համար ստեղծելով հեքիաթային ու նոր աշխարհ: Մանկապարտեզի բակը ևս բարեկարգվել է, տեղադրվել են մանկական խաղեր, զրուցարան-տաղավարններ: Հիմնանորոգման ծրագիրն իրականացվել է ՀՀ առաջին տիկնոջ աջակցությամբ՝ «Լույս» և «Բիայնա» բարեգործական հիմնադրամների ֆինանսավորմամբ: Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ էլ անհրաժեշտ նոր գույքով կահավորվել են խմբասենյակները, խոհանոցը, դահլիճներն ու մյուս սենյակները:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ շրջել է մանկապարտեզում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, զրուցել փոքրիկների հետ:
«Յուրաքանչյուր մանկապարտեզ իր յուրահատուկ մոտեցումն ունի երեխաների կրթության, դաստիարակության հարցում, սակայն մեզ համար կարևոր են նաև այն պայմանները, որոնք ստեղծվում են երեխաների և աշխատակազմերի համար: Այս տարի սա արդեն 2-րդ մանկապարտեզն է, որը ՀՀ առաջին տիկնոջ աջակցությամբ հանձնում ենք մեր փոքրիկ համաքաղաքացներին՝ հնարավորություն տալով նրանց հաճախելու օրինակելի մանկապարտեզ: Երևանի քաղաքապետարանն իր հերթին առաջիկա հինգ տարիներին շարունակելու է մանկապարտեզների նորոգման ծրագիրը, որպեսզի մայրաքաղաքի բոլոր մանկապարտեզներն ունենան նմանատիպ պայմաններ», - ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

После капитального ремонта ереванский детский сад №91 открыл свои двери перед 230 воспитанниками
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян присутствовали на церемонии открытия отремонтированного столичного детского сада №91, который впредь будет носить название «Покрик еркир» (Маленькая страна).
В детском саду, имеющем более чем 40-летнюю историю, со дня основания не был проведен капитальный ремонт, и сегодня детский сад в совершенно новых условиях открыл свои двери перед 230 воспитанниками.
Честь торжественного открытия детского сада была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и первой леди РА Рите Саргсян.
Программа по капитальному ремонту дошкольного учреждения осуществлена при содействии первой леди РА, на средства благотворительных фондов «Луйс» и «Биайна». При содействии мэрии Еревана полностью оборудованы комнаты, кухня и актовый зал.
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян обошел здание, ознакомился с проделанной работой, побеседовал с детьми.
«Каждый детский сад имеет свой особый подход в деле образования и воспитания детей, однако для нас важны также те условия, которые создаются для детей и сотрудников. В этом году это уже второй детский сад, который при содействии первой леди РА мы дарим нашим маленьким согражданам. Мэрия Еревана в свою очередь в ближайшие пять лет продолжит программу по ремонту детских садов, чтобы во всех детских садах столицы были обеспечены необходимые условия»,-подчеркнул Тарон Маргарян.