Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է ԼՂՀ
Ս.թ. հուլիսի 15-ից 17-ը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կգտնվի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է Տարոն Մարգարյանի հանդիպումը ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Ստեփանակերտի քաղաքապետարանում տեղի կունենա երկու քաղաքների քաղաքապետերի մասնակցությամբ ընդլայնված կազմով հանդիպում, որի ընթացքում կքննարկվի Երևանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանների համագործակցության ծրագրերով նախատեսված աշխատանքների ընթացքը:
Նախատեսվում է նաև հանդիպում-քննարկում, որի ընթացքում կամփոփվեն Երևանի և ԼՂՀ քաղաքների ու շրջանների միջև համագործակցության արդյունքներն ու առաջիկա ծրագրերը:
Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարները հանդիպումներ կունենան ԼՂՀ գործընկեր շրջանների ու համայնքների ղեկավարների հետ:

Делегация во главе с мэром Еревана Тароном Маргаряном отбыла в НКР
С 15-го по 17-е июля делегация, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном, с официальным визитом будет находиться в Нагорно-Карабахской Республике (НКР).
В рамках визита предусмотрена встреча Тарона Маргаряна с президентом НКР Бако Саакяном. В мэрии Степанакерта состоится расширенное заседание, с участием мэров двух городов, в ходе которой будет обсужден ход реализации работ, намеченных программами сотрудничества мэрий Еревана и Степанакерта.
Кроме того, планируется проведение встречи-обсуждения, в ходе которой будут подведены итоги сотрудничества Еревана с городами и регионами НКР, а также дальнейшие программы.
В рамках визита в НКР руководители административных районов Еревана встретятся с руководителями городов-партнеров и регионов НКР.