Սիրելի հայրենակիցներ,
հոկտեմբերի 1-ին առաջադեմ աշխարհը 1990 թվականից ի վեր նշում է որպես Տարեցների միջազգային օր: Իմ խորին համոզմամբ, սակայն, հայկական իրականության մեջ տարվա յուրաքանչյուր օրն է մեր սիրելի մեծերինը: Պարզապես այս օրը լրացուցիչ տոնականություն ենք հաղորդում մեր վերաբերմունքին և առիթն օգտագործում ևս մեկ անգամ մեր երախտագիտությունը հայտնելու այն մարդկանց, ովքեր արժանիորեն վաստակել են երջանիկ ու անհոգ ծերության իրավունքը: Այս օրը նաև առիթ է մեկ անգամ էլ անդրադառնալու տարեցների խնդիրներին, դրանց լուծման ուղիների որոնմանը:
Մեր տարեցները, նրանց հուզող խնդիրները միշտ եղել են Երևանի քաղաքապետարանի և անձամբ իմ ուշադրության կենտրոնում: Քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող համաքաղաքային, սոցիալական կամ այլ ծրագիր չկա, որտեղ առանձնակի ուշադրություն չհատկացվի տարեցներին: Մեր թիմն անում է հնարավորը, որ ավագ սերունդն իրեն զգա մեր սիրելի մայրաքաղաքի լիարժեք ու ակտիվ քաղաքացի և, թեկուզ տարիների փորձից եկող խորհուրդներով, իր մասնակցությունը բերի Արևի քաղաք Երևանի զարգացմանը:
Սիրելի տարեցներ,
այսօր վստահաբար շատ շնորհավորանքներ կստանաք: Միանալով բոլոր բարեմաղթանքներին՝ ուզում եմ, որ երկար տարիների առողջ ու անհոգ կյանք ունենաք և վստահ լինեք, որ մեր սերունդը սիրում ու գնահատում է ձեզ ու միշտ ձեր կողքին է:

С 1990 года весь прогрессивный мир отмечает 1-е октября как Международный день пожилых людей. Однако, я глубоко убежден, что в армянской действительности каждый день года посвящен представителям старшего поколения. Но именно в этот день к нашему особому отношению к вам добавляется праздничное настроение и пользуемся случаем выражаем нашу признательность тем людям, которые заслужили право на беззаботную и счастливую старость. Этот день-еще один повод обсудить проблемы пожилых людей, постараться найти пути их решения.
Представители старшего поколения, проблемы, волнующие их, всегда находились в центре моего личного внимания и внимания мэрии. Нет такой общегородской, социальной или другой программы, в которой им не было уделено особое внимание. Наша команда делает все возможное, чтобы пожилые люди чувствовали себя полноценными и активными гражданами нашей любимой столицы и умудренные опытом советами вносили свой вклад в развитие города солнца-Еревана.
Дорогие представители старшего поколения,
Сегодня вы получите много поздравлений. Присоединяюсь к ним и желаю вам крепкого здоровья и долгих лет жизни. Будьте уверены, что наше поколение любит и ценит вас, и всегда рядом с вами.