Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
Բոլոր ժամանակներում թատրոնն առանձնահատուկ տեղ է ունեցել մեր ժողովրդի մշակութային կյանքում: Դարերի խորքից եկող ավանդույթներով թատրոնի հայկական դպրոցն իր բազմաթիվ տաղանդավոր ներկայացուցիչների շնորհիվ զգալի ավանդ է բերել նաև համաշխարհային բեմարվեստի զարգացմանը: Մեր տաղանդաշատ արվեստագետներն այսօր էլ, շարունակելով լավագույն ավանդույթները, ստեղծում են նոր արժեքներ՝ թարմ լիցք հաղորդելով մեր մշակութային կյանքին:
Դուք ձեր անուրանալի ավանդն ունեք նաև սերունդների դաստիարակության գործում. իմ խորին համոզմամբ` թատրոն հաճախող երեխան, պատանին, քաղաքացին չի՛ կարող լավ մարդ չլինել, չի՛ կարող չսիրել հայրենիքը, հարազատ քաղաքը:
Հարգելի բարեկամներ
Գնահատելով ձեր ավանդը հայ թատերարվեստի զարգացման գործում` ուզում եմ նաև հավաստիացնել, որ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակելու է թատրոնին ու թատերական գործիչներին աջակցելու իր որդեգրած քաղաքականությունը և անելու է հնարավորը, որ բեմարվեստի մարդիկ իրենց հնարավորին հարմարավետ ու լավ զգան մեր քաղաքում:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ՝ քաջառողջություն, երջանկություն, ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ ու երկար տարիների բեղմնավոր գործունեություն եմ մաղթում բոլորիդ:

Послание мэра Еревана Тарона Маргаряна по случаю Международного дня театра
Во все времена театр имел свое особое место в культурной жизни нашего народа. Армянская школа театра благодаря своим многочисленным талантливым представителям внесла значимый вклад в развитие мирового сценического искусства. Наши талантливые деятели искусства и сегодня, продолжая лучшие традиции, создают новые ценности, придавая новый импульс нашей культурной жизни.
Вы вносите неоценимый вклад в дело воспитания поколений. Я глубоко убежден, что посещающий театр ребенок, молодой человек, гражданин не могут быть плохими людьми, они не могут не любить родину и родной город.
Дорогие друзья,
В знак признания вашего вклада, хочу также заверить, что мэрия Еревана продолжит свою политику содействия театру и театральным деятелям.
Еще раз поздравляю Вас с профессиональным праздником, желаю вам крепкого здоровья, счастья, новых творческих успехов и долгих лет плодотворной деятельности.