Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ցավակցական խոսքը Մուրադ Մուրադյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր ցավով տեղեկացա, որ կյանքից հեռացել է Երևանի պատվավոր քաղաքացի, 1975-85թթ. Երևանի քաղաքապետ, նշանավոր պետական գործիչ Մուրադ Մուրադյանը:
Նրա ողջ կյանքը ճշմարիտ հայրենասերի, պետական գործչի լավագույն օրինակ է, ով լինելով իր երկրի իսկական քաղաքացի՝ առաջնորդվում էր բացառապես պետության շահով ու ազգային արժեքներով:
Նախ Լենինականում, ապա նաև Երևանում նրա թողած գործերը մնայուն արժեքներ են, որոնցով, համոզված եմ, տարիներ շարունակ իր յուրովի ներկայությունն է ապահովելու մեզանում:
Նա զուսպ էր, բայց և զգացմունքային, խստապահանջ, միևնույն ժամանակ` հոգատար ամենքի հանդեպ: Նա պատվով անցավ կյանքի իր բաժինը և վայելեց իրեն շրջապատողների սերն ու հարգանքը:

Мэр Еревана Тарон Маргарян выразил соболезнование в связи с кончиной Мурада Мурадяна
С глубокой печалью я узнал, что из жизни ушел почетный гражданин Еревана, мэр Еревана с 1975-85гг., выдающийся государственный деятель Мурад Мурадян.
Вся его жизнь была лучшим примером истинного патриота и государственного деятеля. Будучи истинным гражданином своей страны он руководствовался исключительно интересами государства и национальными ценностями.
Тот глубокий след, который Мурад Мурадян оставил в истории Ленинакана и Еревана, - по праву можно считать непреходящей ценностью и благодаря этому мы всегда будем ощущать его присутствие во всем.
Он был сдержанным, но в то же время чувствительным, требовательным и заботливым ко всем. Он с честью прожил свою жизнь и пользовался любовью и уважением окружающих.