Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել Նոր Նորք վարչական շրջանում
Երևանի զարգացման 2016 թվականի ծրագրի շրջանակում Նոր Նորքում իրականացվող աշխատանքներին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հետևել է վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում: Վարչական շրջանի ղեկավարի ուղեկցությամբ քաղաքապետն այցելել է Գյուրջյան 5 և 9 շենքերի հարակից տարածք, որտեղ շահագործման է հանձնվել մայրաքաղաքի հերթական բարեկարգ բակը: Օգտվելով առիթից՝ բակի բնակիչներն իրենց գոհունակությունն են փոխանցել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին` ընդգծելով, որ անհամբերությամբ են սպասել աշխատանքների ավարտին ու բարեկարգ բակ ունենալուն: Քաղաքապետն էլ իր հերթին շնորհավորել է բնակիչներին և վստահեցրել, որ բակերի բարեկարգման ծրագիրը կլինի շարունակական այնքան ժամանակ, մինչև Երևանի բոլոր բակերը բնակիչների համար դառնան լիարժեք հարմարավետ: Երևանի քաղաքապետը նաև խորհրդանշական եղևնի է տնկել նորակառույց բակում:
Աշխատանքային այցի շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է նաև Ռուդոլֆ Կարապետյանի անվան 5/3 մարզադպրոց և Աշոտ Ղուլյանի անվան մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոն: Երևանի քաղաքապետարանի տարեկան ծրագրով մարզական և մշակութային օջախներն ամբողջությամբ նորոգվում են: Կարևորելով ծրագրի իրականացումը՝ ստեղծագործական կենտրոնի տնօրենը նշել է, որ նորոգումից հետո մշակութային օջախն արդեն հարմարավետ պայմաններով ապահովված իր դռները կբացի սաների առջև, ինչը երկար սպասված է եղել նաև նրանց համար:
Առանձնակի կարևորելով մայրաքաղաքի մարզադպրոցների հիմնանորոգմանն ուղղված ծրագրերի կյանքի կոչումը՝ մարզադպրոցի տնօրենն էլ նկատել է, որ քաղաքապետարանի որդեգրած հստակ քաղաքականությունն իր կարևոր դերակատարումը կունենա ոլորտի զարգացման ու մայրաքաղաքում սպորտային կյանքն էլ ավելի աշխուժացնելու հարցում:

Мэр Тарон Маргарян побывал с рабочим визитом в административном районе Нор Норк
Во время рабочего визита в административный район Нор Норк мэр Тарон Маргарян наблюдал за работами, реализуемыми в рамках программы развития Еревана 2016 года. В сопровождении руководителя административного района мэр посетил благоустроенный двор, находящийся на территории прилегающей к зданиям по адресу Гюрджяна 5 и 9.
Пользуясь случаем, жители выразили свою благодарность мэру Тарону Маргаряну, подчеркнув, что с нетерпением ждали завершения работ по благоустройству двора. Мэр в свою очередь заверил, что программа по благоустройству дворов будет продолжена до тех пор, пока все дворы Еревана не станут полноценно комфортными для жителей. Во дворе мэр посадил также символическую ель.
В ходе рабочего визита мэр Тарон Маргарян посетил также спортивную школу 5/3 имени Рудольфа Карапетяна и детско-юношеский творческий центр имени Ашота Гуляна. В рамках годовой программы мэрии Еревана в вышеупомянутых учреждениях также проводится капитальный ремонт.
Придавая особую важность реализации программ, направленных на капитальный ремонт спортивных учреждений, директор спортивной школы отметил, что программная политика мэрии сыграет свою важную роль в развитии сферы и активизации спортивной жизни в столице.