Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է Play2festival-ի մասնակիցներին
Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի և «Play2festival»-ի գործակցությամբ հուլիսի 11-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Գաֆեսճեան» քանդակների պուրակում («Կասկադ») նախատեսվում է բացօթյա համերգ՝ 8-22 տարեկան շուրջ 70 կիթառահարների մասնակցությամբ:
Հայաստանում երրորդ տարին անցկացվող Երիտասարդական կիթառի փառատոնի մասնակիցները Երևանի տարբեր արվեստի դպրոցների սաներ են: Այս տարի երևանցի կիթառահարները հանդես կգան աշխարհահռչակ դասական կիթառահար, Լոնդոնի երաժշտության թագավորական քոլեջի կիթառի պրոֆեսոր Քրիստոֆեր Սթելի գլխավորությամբ, Վիդա քառյակի անդամների հետ միասին։

Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с участниками Play2Festival
В сотрудничестве с аппаратом главы административного района Кентрон и «Play2Festival» 11 июля в 19:00 в Парке скульптур «Гафесчян» (Каскад) состоится концерт под открытым небом с участием около 70 гитаристов в возрасте от 8 до 22 лет.
Участниками Молодёжного гитарного фестиваля, который проводится в Армении уже третий год подряд, являются юные музыканты из различных школ искусств Еревана. В этом году они выступят под руководством всемирно известного классического гитариста, профессора Королевского колледжа музыки в Лондоне Кристофера Стелла, а также вместе с участниками гитарного квартета Vida.