Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է Հռոմի երթևեկության կառավարման կենտրոն
Պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետության մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է երթևեկության կառավարման կենտրոն: Շուրջօրյա ժամանակացույցով աշխատող կառույցն ամբողջությամբ համակարգում և վերահսկում է երթուղային ցանցի բնականոն աշխատանքը:
Կենտրոն այցի ընթացքում երևանյան պատվիրակությանն են ներկայացվել Հռոմի երթևեկության կառավարման մշակված լուծումներն ու ոլորտի զարգացման քաղաքականությունը: Որպես հիմնանպատակ, որոշակի լուծումներով, առաջարկվում է Հռոմում զգալիորեն նվազեցնել մեքենաների քանակը, ինչն էլ հնարավորություն կտա ապահովել շարժունակություն:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Երևանը ևս նախաձեռնել է տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումների ծրագրեր, որոնք համակարգային լուծումներ են նախատեսում: Համայնքային հավաքակայանի համալրմանը զուգահեռ՝ ավարտին է մոտենում տոմսային նոր համակարգի ամբողջական ներդրման գործընթացը, շարունակվում են ավտոբուսի համար նախատեսված գծերի առանձնացման, երթևեկության կազմակերպման փոփոխության աշխատանքները, դիտարկվում է նոր կանգառասրահների, «խելացի» լուսացույցների տեղադրումը:

Мэр Еревана Тигран Авинян посетил  Центр управления дорожным движением Рима
Делегация во главе с мэром Еревана Тиграном Авиняном, находящаяся с официальным визитом в столице Республики Италия, посетила Центр управления дорожным движением. Работая в круглосуточном режиме, структура полностью координирует и контролирует регулярную работу маршрутной сети.
В ходе визита в центр ереванской делегации были представлены разработанные решения по управлению дорожным движением в Риме и политика развития отрасли. В качестве основной цели, с использованием определенных решений, предлагается значительно сократить количество автомобилей в Риме, что обеспечит мобильность.
Мэр Тигран Авинян отметил, что Ереван также предпринял программы реформирования транспортной системы, которые предусматривают системные решения. Параллельно с завершением строительства парка общественного транспорта подходит к концу процесс полного внедрения новой билетной системы, продолжаются работы по выделению автобусных полос, изменению организации движения, рассматривается установка новых автобусных остановок и умных светофоров.