Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանը հետաքրքրություն է հայտնել Երևանի և Էլ Քուվեյթի միջև գործընկերային կապերի հաստատման գործում:
Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ Երևանը կենսունակ և արագ զարգացող մայրաքաղաք է՝ արդիականացման ու նորարարության զգալի ներուժով, և այս համատեքստում կարևորում է գործընկեր քաղաքների հետ քաղաքային ենթակառուցվածների զարգացման համատեղ ծրագրերի իրագործումն ու խելացի լուծումների մշակումը:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանը նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրերի իրականացման համար:
Հանդիպմանը Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել նաև քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք կարող են ներդրումային հետաքրքրություն առաջացնել:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Кувейта в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Кувейт в Республике Армения Мухаммада Тарека Али Аль-Орайфана.
Приветствуя гостей, мэр Еревана выразил заинтересованность в развитии партнерских отношений между Ереваном и Эль-Кувейтом.
Тигран Авинян подчеркнул, что Ереван является активно развивающейся столицей со значительным потенциалом для модернизации и внедрения инновационных решений. В этом контексте он особо отметил важность реализации совместных программ с городами-партнерами по развитию городской инфраструктуры, а также внедрения умных решений в системе городского управления.
Поблагодарив за прием, посол выразил готовность содействовать установлению партнерских отношений между двумя столицами и реализации совместных инициатив.
В ходе встречи мэр Еревана представил собеседнику ряд масштабных проектов в сфере городского развития, которые могут представлять интерес для инвесторов.