Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին: Հայ-չինական հարաբերությունների համատեքստում կողմերը կարևորել են գործակցության ընդլայնումը քաղաքների մակարդակում:
Անդրադառնալով Երևանի ու Ցինդաոյի միջև հաստատված գործակցությանը՝ քաղաքապետը նշել է, որ կողմերը պետք է հետևողական աշխատանք տանեն ստորագրված փաստաթուղթը գործնականում կյանքի կոչելու համար: Տիգրան Ավինյանը նկատել է, որ Չինաստանի տարբեր քաղաքներում ներդրված «խելացի» լուծումներն ու համակարգերը կարող են օգտակար լինել Երևանին:
Դեսպան Ֆան Յոնգն իր հերթին նշել է, որ Հայաստանն ու Չինաստանը լավ գործընկերներ են, և շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետին՝ երկուստեք հարաբերությունների զարգացման գործում մեծ ներդրման համար:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла КНР в РА Фан Йонга
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения г-на Фан Йонга. В контексте армяно-китайских отношений  стороны подчеркнули важность расширения взаимодействия на уровне городов.
Касаясь сотрудничества, установленного между Ереваном и  Циндао, мэр подчеркнул, что стороны должны осуществить последовательные работы для реализации пунктов подписанного документа. Тигран Авинян также отметил, что «умные» решения, используемые в разных городах Китая, могут быть полезными для Еревана.
Посол Фан Йонг в свою очередь отметил, что Армения и Китай являются хорошими парнерами, и выразил благодарность мэру Еревана за вклад в развитие двухсторонних отношений.