Երևանի քաղաքապետարանի «Երևաննախագիծ» ընկերությունը երկու 1-ին մրցանակներով է վերադարձել մոսկովյան հեղինակավոր մրցույթից
24.11.2016
Նոյեմբերի 18-ին Մոսկվայում կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագծողների և հետազոտողների ազգայի միավորման (NOPRIZ) 2016 թվականի լավագույն նորարական նախագծերի մասնագիտական մրցույթը, որին ներկայացվել էր 188 հայտ: Հեղինակավոր այս մրցույթին մասնակցել է նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երևաննախագիծ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը, որը ներկայացրել էր 2015-16թթ. մշակված ուսումնամարզական համալիրի նախագիծը` Երևանի Ավան վարչական շրջանի Ծարավ Աղբյուրի փողոցում: Այս աշխատանքը «Բազմաֆունկցիոնալ համալիրի լավագույն նախագիծ» և «Կրթության ոլորտի օբյեկտի լավագույն նախագիծ» անվանակարգերում արժանացել է առաջին մրցանակների: Մրցանակները և դիպլոմները «Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ի ներկայացուցչին շնորհել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագծողների և հետազոտողների ազգային միավորման նախագահ, մրցութային հանձնաժողովի նախագահ, Ռուսաստանի ժողովրդական ճարտարապետ, «Մոսնախագիծ-2» ինստիտուտի տնօրեն Միխայիլ Պոսոխինը:

Компания «Ереванпроект» мэрии Еревана вернулась с двумя первыми призами с авторитетного московского конкурса
24.11.2016
18-го ноября в Москве состоялся профессиональный конкурс Национального объединения изыскателей и проектировщиков на лучший инновационный проект 2016г. На конкурсе было представлено 188 заявок.
В конкурсе приняла также участие ЗАО «Ереванпроект» мэрии Еревана с проектом ереванского учебно-спортивного комплекса, который расположен по адресу ул. Царав Ахпюри. Представленный проект получил 1-е место в номинациях «Лучший проект многофункционального комплекса» и «Лучший проект объекта в сфере образования». Призы и дипломы представителю ЗАО «Ереванпроект» вручил председатель конкурсной комиссии, президент Национального объединения изыскателей и проектировщиков, директор института «Моспроект-2», Народный архитектор России Михаил Посохин.