Երևանի քաղաքապետարանի և Տաշքենդի «AVTOMATLASHTIRILGAN TRANSPORT TO'LOV TIZIMI OPERATORI» ընկերության միջև ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը Տաշքենդի «AVTOMATLASHTIRILGAN TRANSPORT TO'LOV TIZIMI OPERATORI» ընկերության գործադիր տնօրեն Շոյոկուբով Դավրոն Ռուստամ Ուգլիի հետ ստորագրել է հուշագիր, որով կողմերը համաձայնել են փոխգործակցել հասարակական տրանսպորտում ուղեվարձի վճարման ավտոմատացման ոլորտում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ու ներդրման, ինչպես նաև էլեկտրոնային վճարումների մշակման` մատուցվող ծառայությունների որակը բարելավելու ոլորտում:
Կողմերը կարևորել են հասարակական տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգին անցնելուն առնչվող փուլերը, խնդիրների լուծումները:

Между мэрией Еревана и ташкентской компанией «АВТОМАТЛАШТИРИЛГАН ТРАНСПОРТ ТО'ЛОВ ТИЗИМИ ОПЕРАТОРИ» подписан меморандум о сотрудничестве
Заместитель мэра Еревана Сурен Григорян подписал меморандум с исполнительным директором ташкентской компании «AVTOMATLASHTIRILGAN TRANSPORT TO'LOV TIZIMI OPERATORI»  Давроном Рустамом Угли Шойокубовым. Согласно меморандуму, стороны договорились сотрудничать в сфере внедрения и развития информационных технологий в облсти автоматизации оплаты проезда в общественном транспорте, а также в развитии электронных платежей с целью повышения качества предоставляемых услуг.
Стороны, в частности, выделили этапы перехода на единую билетную систему общественного транспорта, а также связанные с этим проблемы и их решения.