Երևանի քաղաքապետարանի հերթական նախաձեռնությունը՝ տարեցների համար
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը մեկնարկել է նոր նախաձեռնություն` այս անգամ արդեն տարեցների համար։ Երևանի տարեց բնակիչների համար կազմակերպվում են շրջագայություններ դեպի մեր երկրի տեսարժան վայրեր։ Այս տարի նախատեսված է 55 շրջագայություն, որին մասնակցում է շուրջ 1100 քաղաքացի:
Ծրագրի մեկնարկը տրվեց Սևանի թերակղզի ու Սևանավանք այցելությամբ։ Ճանապարհորդության ընթացքում տարեցներին ուղեկցում է բուժաշխատող և համապատասխան մասնագետ։
Նախագիծն ունի ոչ միայն ճանաչողական, այլև ժամանցային բնույթ։ Ժողովրդական երգն ու պարը, ասմունքը և տարբեր ինտերակտիվ խաղերը նրանց օրը դարձնում են ավելի հագեցած ու հետաքրքիր։

Очередная инициатива мэрии Еревана для пожилых людей
Управление по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана представило новую инициативу для пожилых жителей столицы. В рамках программы для них организуются экскурсии по достопримечательностям Армении.
В этом году запланировано 55 экскурсий, в которых примут участие около 1100 человек.
Программа стартовала с поездки на Севанский полуостров и посещения монастыря Севанаванк. Участников сопровождали медицинский работник и соответствующие специалисты.
Проект носит не только познавательный, но и развлекательный характер. Народные песни и танцы, чтение стихов и различные интерактивные игры сделали день пожилых участников насыщенным и интересным.