Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը Մադրիդում մասնակցել է համահայկական համաշխարհային կոնգրեսին
Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը հուլիսի 3-5-ը Մադրիդում մասնակցել է համահայկական համաշխարհային կոնգրեսի միջոցառումներին, որի ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը՝ ներկայացնելով Երևանի քաղաքապետարանի դերը առողջապահական համակարգի զարգացման և դրա բարեփոխումների գործընթացում:
Ելույթներ են ունեցել նաև առողջապահական ոլորտի ներկայացուցիչներ, ովքեր ներկայացրել են Երևանի առողջապահական ոլորտի փորձը տարբեր բնագավառներում: Կոնգրեսի ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայամանավորվածություններ, որոնք նպաստում են հետագա համագործակցության զարգացմանն ու միջազգային կապերի ամրապնդմանը:

Делегация мэрии Еревана приняла участие во Всемирном армянском конгрессе в Мадриде
Делегация мэрии Еревана приняла участие в мероприятиях Всемирного армянского конгресса, который проходил в Мадриде с 3 по 5 июля. В рамках конгресса с приветственной речью выступил заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян, подчеркнув важную роль мэрии в развитии системы здравоохранения и проводимых реформах.
Также на конгрессе выступили представители сферы здравоохранения, которые поделились опытом Еревана в различных направлениях медицинской системы. В ходе мероприятия были достигнуты договорённости, способствующие развитию дальнейшего сотрудничества и укреплению международных связей.