Երևանի քաղաքապետարանն այս տարի ևս կազմակերպում է «Երևանի քաղաքապետարանը երեխաների համար» խորագրով դպրոցական ավագանու նիստը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունն այս տարի ևս կազմակերպում է արդեն ավանդույթ դարձած «Երևանի քաղաքապետարանը երեխաների համար» խորագրով դպրոցական ավագանու նիստը:
Միջոցառման ձևաչափը նախատեսում է Երևան քաղաքի ավագանու նիստ: Ավագանու անդամներին ընտրելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող բոլոր դպրոցների 9-րդ դասարանի աշակերտներն իրենց դպրոցների մանկավարժական խորհուրդներին կարող են ներկայացնել քաղաքային խնդիրների վերաբերյալ համապատասխան զեկույցներ:
Բոլոր հավաքագրված զեկույցները կգնահատվեն աշխատանքային խմբի կողմից, և առավելագույն միավոր հավաքած 64 աշխատանքները ներկայացրած աշակերտները հրավիրվելու են միջոցառմանը, իսկ մինչև 7 աշակերտ ներկայացնելու են իրենց զեկույցները:

Мэрия Еревана вновь организует заседание «Школьного совета старейшин» в рамках программы «Мэрия Еревана для детей»
Управление по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана в этом году реализует проект «Мэрия Еревана для детей», в рамках которого пройдет ежегодное заседание «Школьного совета старейшин». Мероприятие полностью имитирует формат работы Совета старейшин Еревана. Стать участниками проекта могут ученики 9-х классов всех муниципальных школ города. Они могут представить на рассмотрение школьных советов доклады, посвящённые актуальным городским проблемам.
Все присланные работы оценит рабочая группа. После подведения итогов авторы 64 лучших проектов будут приглашены к участию в заседании. Семь участников получат возможность представить свои проекты.