Երևանի քաղաքապետարանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկը համատեղ նոր ծրագրեր կիրականացնեն
Երևանի քաղաքապետարանը Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ տարբեր ծրագրեր է իրականացնում քաղաքային տնտեսության մի շարք ոլորտներում։ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը երկու կառույցների համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող խնդիրներ է քննարկել բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն Լիոնել Ռապայիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ:
Եվրոպական ներդրումային բանկի աջակցությամբ Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրով մայրաքաղաքում հիմնանորոգվում են մանկապարտեզներ, պոլիկլինիկաները ևս ընդգրկվել են այդ ծրագրում: Երևանի կոշտ թափոնների կառավարման ծրագրով էլ նախատեսվում է Նուբարաշենի աղբավայրին հարակից տարածքում կառուցել նոր աղբավայր:
Կարևորելով գործակցության ընդլայնումը՝ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքում նախաձեռնված ու դիտարկվող այն նախագծերը, որոնք լուրջ ազդեցություն կունենան բնակիչների կյանքի որակը բարձրացնելու տեսակետից և  կարող են հետաքրքրել բանկին:
Եվրոպական ներդրումային բանկի ընդլայնման և հարևանության վարչության տնօրեն  Լիոնել Ռապային իր հերթին նշել է, որ Երևանը կարևոր գործընկեր է բանկի համար, և համոզմունք հայտնել, որ համատեղ ծրագրերը կկրեն շարունակական բնույթ:

Мэрия Еревана и Европейский инвестиционный банк будут осуществлять новые совместные программы
Мэрия Еревана осуществляет совместные программы с Европейским инвестиционным банком в ряде сфер городской экономики. Мэр Еревана Тигран Авинян обсудил вопросы, связанные с расширением сотрудничества между двумя организациями, во время встречи с делегацией, возглавляемой директором департамента ЕИБ по соседним странам Лионелем Рапайем.
При содействии Европейского инвестиционного банка, в рамках Программы энергоэффективности Еревана капитально ремонтируются детские сады, поликлиники также включены в программу. В рамках программы управления твердыми отходами предусматривается создать новую свалку на территории, прилегающей к Нубарашенской свалке.
Подчеркивая важность расширения взаимодействия, мэр Еревана Тигран Авинян представил проекты, как осуществленные, так и рассматриваемые, реализация которых будет иметь серьезное воздействие с точки зрения повышения уровня качества жизни населения и могут заинтересовать банк.
Директор ЕИБ по вопросам расширения и соседних стран Лионел Рапай в свою очередь отметил, что Ереван является важным партнером для банка и выразил уверенность в том, что совместные программы будут носить продолжительный характер.