Երևանի քաղաքապետարանում անցկացվեց արդեն ավանդույթ դարձած «Դպրոցական ավագանու» հերթական նիստը
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ Երևանի քաղաքապետարանում անցկացվեց «Դպրոցական ավագանու» նիստ: Նիստին մասնակցել է 9-րդ դասարանի 64 աշակերտ, որոնք մեկ օրով ստանձնել էին Երևան քաղաքի ավագանու անդամների դերը։
Նիստը վարել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, Երևանի քաղաքապետի պարտականությունները կատարող Արմեն Փամբուխչյանը: Նախապես ներկայացված 78 զեկույցից Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության, հանրակրթության վարչությունների, ինչպես նաև Երևան քաղաքի ավագանու խմբակցությունների ներկայացուցիչների կողմից ընտրվել էր 5 լավագույնը։
Ավագանու հաստատմանը ներկայացված բոլոր զեկույցները, որոնք վերաբերում էին թմրամիջոցների օգտագործման և տարածման կանխարգելմանը, երեխաների ձայնը լսելի դարձնելուն, աղբահանությանը, թափառող շներին, ինչպես նաև շենքերի աղտոտվածության խնդիրներին, արժանացան հավանության և հաստատվեցին։

В мэрии Еревана состоялось заседание «Школьного совета»
В Международный день защиты детей в мэрии Еревана прошло заседание «Школьного совета». В нём приняли участие 64 девятиклассника, которые на один день получили возможность выступить в роли членов Совета старейшин Еревана.
Заседание провёл первый заместитель мэра Еревана, исполняющий обязанности мэра Армен Памбухчян. Из 78 докладов, предварительно представленных школьниками, представители фракций Совета старейшин Еревана, сотрудники управления по вопросам детей и социальной защиты, а также управления общего образования мэрии Еревана отобрали пять лучших проектов.
Проекты решений, вынесенные на обсуждение Школьного совета, касались вопросов употребления и распространения наркотиков, участия детей в принятии решений, вывоза мусора, бездомных собак и загрязнения зданий. По итогам обсуждения все проекты получили поддержку и были утверждены.