Երևանի քաղաքապետը ներկա է գտնվել Արցախի Ճարտար քաղաքի օրվան նվիրված միջոցառումներին
Արցախ կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ միասին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Ճարտար քաղաքի օրվան նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Տոնի մասնակիցները նախ ծաղիկներ են խոնարհել Արցախյան ազատամարտում զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը նվիրաբերած հայորդիների հիշակին:
Երևանի քաղաքապետը Արցախի Հանրապետության նախագահի ու Ստեփանակերտի գործընկերոջ հետ միասին ծանոթացել է նաև Ճարտարի մշակույթի պալատի հարակից տարածքում բացված ցուցահանդեսին, որի շրջանակում ներկայացվել են «Ղարաբաղ կարպետ» ընկերության գորգերը, ինչպես նաև տաղանդաշատ ճարտարցիների ձեռքի աշխատանքները:

Мэр Еревана присутствовал на мероприятиях, посвященных дню города Чартар
Президент Республики Арцах Бако Саакян, мэр Степанакерта Сурен Григорян и находящийся с официальным визитом в Арцахе мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовали на мероприятиях, посвященных дню города Чартар.
Участники праздника возложили цветы к мемориалу, увековечивающему память жертв освободительной борьбы за свободу Арцаха, воздав дань уважения памяти воинам, отдавшим жизнь за Родину.
Президент Республики Арцах, мэр Степанакерта и мэр Еревана ознакомились также с экспонатами выставки, открытой на территории, прилегающей к дворцу культуры Чартара. На выставке были представлены ковры компании «Карабах карпет», а также предметы рукоделия чартарцев.