Երևանի քաղաքապետը Փարիզում հանդիպել է Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահ Վալերի Պեկրեսի հետ
Պաշտոնական այցով Փարիզում գտնվող Երևանի քաղաքապետը հանդիպել է Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահի հետ: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Ֆրանսիայի Հանրապետությունում Հայաստանաի Հանրապետության դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը:
Ողջունելով Հրաչյա Սարգսյանին՝ Վալերի Պեկրեսը նշել է, որ Երևանի հետ հարաբերությունների ամրապնդումն առանձնակի է կարևորված Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի համար, և նկատել, որ Երևանի քաղաքապետի այցը հնարավորություն կտա ընդլայնելու գործակցության ծրագրերը՝ քաղաքային պլանավորման կոնկրետ ուղղություններով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Երևանի քաղաքապետն իր հերթին նկատել է, որ հաշվի առնելով ներկայիս մարտահրավերները՝ Երևանը մեծապես կարևորում է իր գործընկեր ֆրանսիական քաղաքների ունեցած փորձը և այն կիրառելու հնարավորությունը:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաև Երևանում փակ հանքերի տարածքները կանաչապատելու և համատեղ վերափոխելու մտադրությանը, որի հաջողված փորձն ունի Իլ դը Ֆրանսը:

Мэр Еревана встретился с президентом Регионального совета Иль-де-Франс Валери Пекресс
Находящийся с официальным визитом в Париже мэр Еревана встретился с президентом Регионального совета Иль-де-Франс г-жой Валери Пекресс. На встрече также присутствовала посол Республики Армения в Республике Франция г-жа Асмик Толмаджян.
Приветствуя Грачью Саргсяна, Валери Пекресс отметила, что укрепление отношений с Ереваном имеет особую важность для Регионального совета Иль-де-Франс и что визит мэра Еревана даст возможность расширить взаимодействие в конкретных направлениях городского планирования.
Выразив благодарность за теплый прием, мэр Еревана, в свою очередь, отметил, что учитывая современные вызовы, Ереван всегда придает важность опыту своих французских городов-партнеров и возможность применять этот опыт.
Во время встречи стороны также коснулись намерения озеленить территории закрытых рудников и их совместного видоизменения. Регион Иль-де-Франс имеет успешный опыт в этом деле.