Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է Թբիլիսիի գործընկերոջ հետ
Տեղական զարգացման տարածաշրջանային համաժողովին մասնակցելու նպատակով Վրաստանի մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է Թբիլիսիի գործընկեոջ՝ Գիորգի Թքեմալաձեի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկու մայրաքաղաքներում իրականացվող ծրագրերը, բարեփոխումները և ապագա համագործակցության հնարավորությունները։
Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ Երևանի համար կարևոր է նման ձևաչափով փորձի փոխանակումը, որը կնպաստի քաղաքային զարգացումներին և կառավարման արդյունավետության մեծացմանը։

Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян встретился с коллегой из Тбилиси
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян, находящийся в столице Грузии для участия в Региональном форуме по устойчивому развитию, провёл встречу с вице-мэром Тбилиси Георгием Ткемаладзе.
В ходе встречи стороны обсудили реализуемые в двух столицах программы, проводимые реформы, а также возможные направления дальнейшего сотрудничества.
Армен Памбухчян подчеркнул, что для Еревана особенно важен обмен опытом в подобных форматах, поскольку это способствует развитию города и повышению эффективности управления.