Երևանի քաղաքապետարանն ու «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը կգործակցեն մի շարք բնագավառներում
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել առաջիկա ծրագրերի, երկաթուղու խնդիրների ու երկկողմ գործակցության վերաբերյալ:
Կարևորելով կառույցի դերը երկաթուղային ցանցի զարգացման տեսակետից՝ Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ համայնքը պատրաստ է իր լիազորությունների շրջանակում աջակցել ընկերությանը Երևանի տարածքում նախաձեռնված ծրագրերն իրականացնելու գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ Ալեքսեյ Մելնիկովը նշել է, որ իրենց ծրագրերն առաջնահերթորեն միտված են քաղաքացիների համար անվտանգ ու հարմարավետ ուղևորափոխադրում ապահովելուն:
2023թ. ընդհանուր առմամբ ընկերության մերձքաղաքային և միջազգային գնացքների ծառայություններից օգտվել է ավելի քան 538 հազար մարդ, ինչը 7,5 տոկոսով ավելի է 2022 թվականի ցուցանիշից:

Мэрия Еревана и компания «Южно-кавказская железная дорога» будут сотрудничать в ряде сфер
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян принял генерального директора компании «Южно-кавказская железная дорога» Алексея Мельникова.
Во время встречи собеседники обменялись мыслями о предстоящих программах, трудностях железной дороги и двустороннем сотрудничестве.
Подчеркнув важность роли компании с точки зрения развития железнодорожной сети, Армен Памбухчян отметил, что община готова оказывать компании содействие в рамках своих полномочий для реализации проектов на территории Еревана.
Выразив благодарность за готовность к сотрудничеству, Алексей Мельников отметил, что их программы, в первую очередь, направлены на обеспечение безопасной и удобной перевозки пассажиров.
В 2023г. услугами пригородных и международных поездов воспользовалось 538 тысяч человек, что на 7,5% больше, чем в 2022г.