Երևանի քաղաքապետի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Մոսկվա
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Մոսկվա՝ դեկտեմբերի 21-22-ը «Երևանի օրերը Մոսկվայում» ծրագրի անցկացման նպատակով: Այցի ընթացքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պաշտոնական հանդիպում կունենա Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինի հետ, որի շրջանակում նախատեսվում է ստորագրել 2018-2021թթ. համար Երևան և Մոսկվա քաղաքների գործադիր իշխանության մարմինների միջև համագործակցության ծրագիրը:
«Երևանի օրերը Մոսկվայում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում նախատեսված են նաև պաշտոնական այլ հանդիպումներ, «Երևանի և Մոսկվայի առևտրատնտեսական և հումանիտար կապերի հեռանկարները» խորագրով կոնֆերանսի անցկացկացում, որի ընթացքում կկազմակերպվեն կլոր սեղան-քննարկումներ՝ զբոսաշրջության, քաղաքային կառավարման խելացի տեխնոլոգիաների, մշակույթի և այլ ոլորտների վերաբերող թեմաներով: Կկազմակերպվեն նաև առանձին հանդիպում-քննարկումներ՝ առողջապահության ոլորտի պատասխանատուների մասնակցությամբ, ինչպես նաև մշակութային մի շարք միջոցառումներ:

Делегация, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном, с официальным визитом отбыла в Москву
С целью проведения «Дней Еревана в Москве» с 21 по 22 декабря, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном делегация отбыла в Москву.
В ходе визита мэр Тарон Маргарян встретится с мэром Москвы Сергеем Собяниным. Между органами исполнительной власти двух городов будет подписана также программа сотрудничества на 2018-2021 годы.
В рамках программы мероприятий «Дни Еревана в Москве» предусмотрены официальные встречи, состоится конференция «Перспективы российско-армянских  торгово-экономических и гуманитарных связей», в рамках которой будут организованы круглые столы по темам туризма, умных технологий городского управления, культуры и ряда других сфер. Будут также организованы отдельные встречи-обсуждения с участием ответственных лиц сферы здравоохранения, а также ряд культурных  мероприятий.