Երևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիի հետ: Քաղաքապետի պաշտոնակատարը շնորհավորել է դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնելու առթիվ և համոզմունք հայտնել, որ դեսպանատան հետ ձևավորված հարաբերությունների զարգացումը շարունակական կլինի նաև երկու մայրաքաղաքների մակարդակում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության պատրաստակամության համար՝ Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկին նշել է, որ  որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ մայրաքաղաքների միջև հարաբերություններ հաստատելու և գործնական ծրագրեր կյանքի կոչելու համար:
Մասնավորապես, կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Վարշավայի միջև դեռևս 2013թ. ստորագրված մտադրությունների հուշագրին և ընդգծել, որ փաստաթուղթը թարմացման անհրաժեշտություն ունի, ինչը հնարավորություն կտա առարկայական գործակցություն ծավալել հստակ ուղղություններով:

Исполняющий обязанности мэра Еревана Левон Оганнисян принял посла Польши в Армении
Первый заместитель мэра, и.о.мэра Еревана Левон Оганнисян принял чрезвычайного и полномочного посла Польши в Армении г-на Пётра Сквечинского. И.о.мэра поздравил посла с началом дипломатической миссии в нашей стране и выразил надежду в дальнейшем развитии установившихся с посольством отношений, в том числе на уровне двух столиц.
Выразив благодарность за теплый прием и готовность к сотрудничеству, г-н посол отметил, что сделает все возможное в рамках своих полномочий для способствования установлению сотрудничества между двумя столицами и осуществлению практических проектов.
В частности, стороны коснулись Меморандума о намерениях, подписанного между Ереваном и Варшавой еще в 2013г., и отметили, что документ нуждается в обновлении, что позволит развить более практические взаимоотношения в конкретных направлениях.