Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է ՄԱԶԾ հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչների հետ
Երևանի քաղաքապետարանի գործակցությունը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հետ ընդգրկում է քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններ: Ընթացիկ ու նախանշվող ծրագրերի վերաբերյալ հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանի և ՄԱԶԾ հայաստանյան գրասենյակի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկիի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ:
Իրականացվող նախագծերի շրջանակում երկու կառույցներն այսօր քայլեր են ձեռնարկում Էներգետիկ կառավարման համակարգի ու համայնքային օբյեկտներում էներգաարդյունավետության բաղադրիչների ներդրման, ինչպես նաև մանկապարտեզների հիմնանորոգման ուղղությամբ։
Անդրադառնալով համատեղ ծրագրերին՝ քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ դրանք ոչ միայն հարմարավետ միջավայր են ապահովում մայրաքաղաքում, այլև համայնքն ունենում է զգալի տնտեսումներ:
Կոնստանտին Սոկուլսկին իր հերթին նշել է, որ ՄԱԶԾ հայաստանյան գրասենյակը կարևորում է քաղաքների հետ գործակցության ծրագրերի ընդլայնումը, որոնք իրենց հերթին փաստում են երկու կառույցների միջև ձևավորված վստահելի գործընկերային հարաբերությունների մասին:

Заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян встретился с представителями ПРООН в Армении
Сотрудничество мэрии Еревана и Программы развития ООН охватывает разные сферы городской экономики. Заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян принял делегацию, возглавленную заместителем постоянного представителя армянского представительства ПРООН Константином Сокульским.
В рамках осуществляемых проектов два учреждения сегодня предпринимают шаги в направлении установления системы энергетического управления и внедрения компонентов энергоэффективности в муниципальных объектах, а также в направлении капитального ремонта детских садов.
Касаясь совместных программ, заместитель мэра Левон Оганнисян подчеркнул, что они не только создают удобные условия в столице, но и экономят средства общины.
Константин Сокульский отметил, что Армянское представительство ПРООН придаёт важность расширению программ сотрудничества, что свидетельствует об установленном доверительном сотрудничестве. Стороны также обменялись мыслями о дальнейших программах и намеченных действиях.