Երևանի քաղաքապետի տեղակալը հանդիպել է «Գթության խոհանոց» բարեգործական ծրագրի ղեկավարի հետ
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը հյուրընկալել է Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության ներկայացուցիչ, Երևանում «Գթության խոհանոց» ընկերական շրջանի ղեկավար Կառլ-Հայնց Շայդեին, ով Գերմանիայի Շվեբիշ-Գմունդ քաղաքից է, ներկայում թոշակառու քահանա և արդեն 23 տարի է՝ Երևանում իրականացնում է բարեգործական ծրագրեր։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչության պետ Ռուզաննա Զաքարյանը։
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից Դավիթ Օհանյանը ողջունել է հյուրին և շնորհակալություն հայտնել համագործակցությամբ կատարվող այն մարդասիրական գործունեության համար, որ արդեն երկար տարիներ իրականացվում է Երևանում։ Այնուհետ Դավիթ Օհանյանը և Կառլ-Հայնց Շայդեն քննարկել են ծրագրերի ընթացքն ու հավելյալ հնարավորությունները։
«Մեր համագործակցությունն արդեն վերածվել է բարեկամության, ընկերության։ Ձեր բարեգործական նախաձեռնությունները մեծ արձագանք են գտնում ու բարձր գնահատանքի են արժանանում բնակիչների կողմից, ինչպես օրինակ՝ մեր համագործակցությամբ իրականացվող հերթական ծրագիրն է «Արտագնա սպասարկում»-ը, որի շահառուներն են Էրեբունի և Կենտրոն վարչական շրջանների 125 տարեց բնակիչներ։ Քաղաքապետարանի սոցիալական ապահովության վարչությունը հարցում է իրականացրել ծրագրի շահառուներից, և նրանց գոհունակությունը մեզ միտք է տվել՝ հաջողված այս ծրագիրը դարձնել շարունակական»,- առաջարկել է Երևանի քաղաքապետի տեղակալը։
Կառլ-Հայնց Շայդեն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին՝ իրենց նախաձեռնություններին ու գործունեությանն ուղղված մշտական բազմակողմ աջակցության համար։
«Այն ջերմ գործընկերությունը և հաջողված համագործակցությունը, որ ունենք Երևանի քաղաքապետարանի հետ, ինձ մղում է հնարավորինս շատ լավ գործեր անելու Երևանի և առհասարակ հայ ժողովրդի համար։ Վաղը շատ նշանակալի օր է մեզ համար. մեկնարկում ենք «Գթության խոհանոց» ծրագրի 22-րդ տարեշրջանը։ Եվ շատ ուրախ եմ, որ այսուհետ էլ կարողանում եմ օգտակար լինել իմ նախաձեռնություններով»,-նշել է Երևանում «Գթության խոհանոց» ընկերական շրջանի ղեկավարը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Երևանում «Գթության խոհանոց» ընկերական շրջանի գործունեության պայմաններին առնչվող հարցեր։

Заместитель мэра Еревана встретился с руководителем благотворительной программы «Кухня милосердия»
Заместитель мэра Еревана Давид Оганян принял представителя региональной организации земли Баден - Вюртемберга Немецкого красного креста, руководителя благотворительной программы «Кухня милосердия» в Ереване Карла-Хайнца Шайдена. Он родом из городка Швебиш-Гмюнда (Германия), в настоящее время -пенсионер иерей и уже 23 года в Ереване реализовывает благотворительные программы. Во встрече также приняла участие начальник управления социального обеспечения аппарата мэрии Еревана Рузанна Закарян.
Поприветствовав гостя от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна, Давид Оганян выразил благодарность за ту гуманитарную деятельность, которую уже многие годы они осуществляют в Ереване. Давид Оганян и Карл-Хайнц Шайден обсудили ход реализации программ и их дополнительные возможности.
«Наше сотрудничество переросло в дружбу. Ваши благотворительные инициативы находят большой отклик у жителей. В качестве примера можно привести нашу очередную совместную программу «Обслуживание на дому», бенефициарами которой являются 125 пожилых людей административных районов Эребуни и Кентрон. Управление социального обеспечения мэрии провело опрос среди бенефициаров программы, и положительный отзыв дал нам идею сделать эту успешную программу продолжительной»,- предложил заместитель мэра Еревана.
В свою очередь Карл –Хайнц Шайден выразил благодарность мэру Еревана за оказанное постоянное содействие их инициативам и деятельности.
«Теплое и успешное сотрудничество с мэрией Еревана побуждает меня сделать много хорошего для Еревана и и вообще для армянского народа. Завтра очень знаменательный для нас день -открывается 22-ой сезон благотворительной программы «Кухня милосердия». Я очень рад, что своими инициативами я могу быть полезен»,- отметил руководитель благотворительной программы .