Երևանի քաղաքապետի տեղակալը մասնակցել է Ֆրանսախոս քաղաքապետների միջազգային ասոցիացիայի 44-րդ գլխավոր համաժողովին
30.05.2024
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը մասնակցել է Շվեյցարիայի Համադաշնության Լոզան քաղաքում Ֆրանսախոս քաղաքապետների միջազգային ասոցիացիայի 44-րդ գլխավոր համաժողովին:
Այցի ընթացքում քաղաքապետի տեղակալը հանդիպել է Ֆրանսախոս քաղաքապետների միջազգային ասոցիացիայի միջազգային համագործակցության գծով պատասխանատու Արիանա Առդեսի հետ: Փոխքաղաքապետն ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը, լինելով ֆրանկաֆոն ընտանիքի անդամ, մեծ կարևորություն է տալիս համագործակցությունը Ֆրանսախոս քաղաքապետների միջազգային ասոցիացիայի հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել են քաղաքապետարանի և ասոցիացիայի միջև կնքված «Էրեբունի» հնավայրի պահպանման ու վերականգնման աշխատանքների իրականացման, ֆինանսական և տեխնիկական աջակցության, ծրագրի ընթացքին և ավարտին առնչվող խնդիրներ:
Լոզանում Սարգիս Մադաթյանը հանդիպել է նաև Մարսելի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Միշել Ռուբիռոլայի հետ, քննարկել են երկու քաղաքների միջև համագործակցության, ինչպես նաև համաձայնագրի վերակնքմանն առնչվող հարցեր:

Заместитель мэра Еревана принял участие в 44-й Генеральной ассамблее Международной ассоциации франкоязычных мэров
30.05.2024
Заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян принял участие в 44-й Генеральной ассамблее Международной ассоциации франкоязычных мэров (AIMF), проходившей в Лозанне (Швейцария).
В ходе визита вице-мэр встретился с  руководителем по линии сотрудничества AIMF Арианой Ардес. Заместитель мэра отметил, что, будучи членом франкофонской семьи, мэрия Еревана придает большую значимость сотрудничеству с ассоциацией франкоязычных мэров. На встрече были обсуждены вопросы, связанные с осуществлением работ по сохранению и восстановлению археологической местности «Эребуни», финансовой и технической поддержкой, процессом и завершением программы, подписанной между мэрией Еревана  и AIMF.
В Лозане Саргис Мадатян встретился также с первым заместителем мэра Марселя Мишель Рубиролой. Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между двумя городами, а также переподписания договора.