Երևանի քաղաքապետն այցելել է ԼՂՀ Մարտունու շրջան
Արցախ կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարների հետ միասին այցելել է ԼՂՀ Մարտունու շրջան: Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավար Նելսոն Սողոմոնյանի և Մարտունու քաղաքապետ Մհեր Խաչատրյանի ուղեկցությամբ Տարոն Մարգարյանը նախ հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենական մեծ պատերզամի և Արցախյան ազատամարտի զոհերի հիշատակին, ինչպես նաև ծաղիկներ է խոնարհել Մոնթե Մելքոնյանի հուշարձանին:
Այնուհետ Երևանի քաղաքապետին է ներկայացվել նաև քաղաքի կենտրոնում գտնվող հանգստյան փոքրիկ գոտին, որը վերջերս է կահավորվել Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ: Մհեր Խաչատրյանն իր և Մարտունու բնակիչների անունից շնորհակալություն է հայտնել Տարոն Մարգարյանին խաղային ատրակցիոններ ու գեղարվեստական յուրօրինակ ձևավորմամբ նստարաններ նվիրաբերելու համար՝ ընդգծելով, որ լիարժեք հանգիստ կազմակերպելու համար քաղաքի այս հատվածում իսկապես ստեղծվել է հարմարավետ միջավայր:
Կարևորելով Երևանի վարչական շրջանների և ԼՂՀ շրջանների միջև համագործակցության հաստատումն ու ամրապնդումը՝ Տարոն Մարգարյանն էլ ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու է անել հնարավորը, որպեսզի ԼՂՀ շրջանների հետ ևս քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում ծավալվի արդյունավետ փոխգործակցություն: Ի մասնավորի, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ողջունել է Մարտունի քաղաքի և Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի միջև արդեն իսկ ձևավորված համագործակցությունը` նկատելով, որ այն հետզհետե դառնում է օրինակելի:

Мэр Еревана побывал в Мартунинском районе НКР
Во время официального визита в Арцах мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с руководителями административных районов Еревана посетил Мартунинский район НКР. В сопровождении руководителя района Нельсона Согомоняна и мэра Мартуни Мгера Хачатряна Тарон Маргарян почтил память погибших в Великой Отечественной войне и Арцахской борьбе, а также возложил цветы к памятнику Монте Мелконяну.
Затем мэру Еревана была представлена маленькая зона отдыха в центре города, которая была оснащена игровыми аттракционами и скамейками, подаренными мэрией Еревана. Мгер Хачатрян от имени жителей поблагодарил Тарона Маргаряна, подчеркнув, что на этой территории созданы все условия для полноценного отдыха.
Подчеркнув важность укрепления связей между районами Еревана и НКР, Тарон Маргарян отметил, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий сделает все, чтобы с районами НКР было установлено эффективное сотрудничество в различных сферах городского хозяйства. В частности, мэр Тарон Маргарян поприветствовал взаимодействие между городом Мартуни и административным районом Арабкир Еревана.