Երևանի քաղաքապետն այցելել է Ռիգայի Հայ առաքելական եկեղեցի
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լատվիայի մայրաքաղաք պաշտոնական այցի շրջանակում այցելել է Ռիգայի Հայ առաքելական Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի:
Ռիգայի Հայ առաքելական Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Խոսրով քահանա Ստեփանյանը հնչեցրել է տերունական աղոթք, որից հետո Երևանի և Ռիգայի միջև ամուր կապերի հաստատման գործում ներդրած ջանքերի համար Հայ առաքելական եկեղեցու հատուկ հուշամեդալներով է պարգևատրել Երևանի և Ռիգայի քաղաքապետերին:
Առանձնակի կարևորելով ազգային մշակույթի և ավանդույթների պահպանումն ու սփյուռքի գաղթօջախներում հայապահպանության գործում Հայ առաքելական եկեղեցու դերն ու նշանակությունը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել Տեր Խոսրով քահանային՝ Ռիգայի հայ համայնքի համախմբման գործում ցուցաբերած հետևողականության համար:

Мэр Еревана посетил Армянскую Апостольскую Церковь в Риге
В рамках официального визита в столицу Латвии делегация, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном, посетила Армянскую Апостольскую церковь св. Григория Просветителя в Риге.
Настоятель Армянской Апостольской церкви иерей Хосров Степанян прочел молитву, после чего наградил мэра Еревана и мэра Риги памятными медалями Армянской Апостольской Церкви за вклад в установление и укрепление связей между Ереваном и Ригой.
Придав особое значение роли и значению Армянской Апостольской церкви в деле сохранения национальных армянских традиций в общинах диаспоры, мэр Тарон Маргарян в свою очередь выразил благодарность иерею Хосрову Степаняну за проявленную последовательность в деле объединения армянской общины Риги.