Երևանի կենդանաբանական այգու տարածքը կընդլայնվի. քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ծանոթացել է ծրագրի ընթացքին
Երևանի կենդանաբանական այգին վերակառուցվում է 2023թ. հաստատված նոր ծրագրի համաձայն, որն առաջին հերթին լուծելու է կենդանիների պահպանման պայմանների խնդիրը: Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ծանոթացել է ծրագրի ընթացքին:
Նախագծի շրջանակում կառուցվում են նոր միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան ազատավանդակներ, ճեմուղիներ, կձևավորվի կանաչապատ և հարմարավետ միջավայր, կարդիականացվեն ենթակառուցվածքները, կընդլայնվի այգու տարածքը:

Территория Ереванского зоопарка будет расширена: мэр Тигран Авинян ознакомился с ходом реализации проекта
17.09.2024
Реконструкция в Ереванском зоопарке ведется согласно утвержденной в 2023г. новой программе, которая в первую очередь решит проблему условий содержания животных. Мэр Тигран Авинян ознакомился с ходом реализации проекта.
В рамках проекта сооружаются новые, более просторные вольеры и аллеи, соответствующие международным стандартам, здесь будет создана зеленая и комфортная среда, модернизирована инфраструктура, расширена площадь парка.