Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանն ու Ֆրանսիայի Առնուվիլ քաղաքը՝ գործընկերներ
Երևանի և եվրոպական քաղաքների միջև գործընկերային կապերի հաստատման ու եղած կապերի ամրապնդման գործում ակտիվ են նաև մայրաքաղաքի վարչական շրջանները։ Սեպտեմբերի 11-16-ը Երևանի Նուբարաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Արթուր Կիրակոսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ֆրանսիայի Առնուվիլ քաղաք՝ քաղաքապետ Միշել Օմասի հրավերով։
Առնուվիլի քաղաքապետ Միշել Օմասի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առաջիկա համագործակցության ուղղություններն ու ծրագրերը։
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով հյուրընկալ կողմի նախաձեռնությունը՝ Նուբարաշեն վարչական շրջանի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել հրավերի և համագործակցության հարցում հետևողականության ու գործնական քայլեր կատարելու համար, և նշել, որ լավ սկիզբ ունեցող համագործակցությունը նախանշում է արդյունավետ շարունակականություն։
Համագործակցության ամրապնդման նպատակով Նուբարաշեն վարչական շրջանի և ֆրանսիական Առնուվիլ քաղաքի միջև կնքվել է հուշագիր. արարողությանը ներկա է եղել նաև Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանության հյուպատոս Լևոն Դավթյանը:
Նուբարաշեն վարչական շրջանի պատվիրակության անդամների այցը Առնուվիլ հագեցած է եղել տարաբնույթ միջոցառումներով։ Պատվիրակությունն այցելել է նաև Առնուվիլի մանկապարտեզ, ձեռք բերել համագործակցության և փորձի փոխանակման պայմանավորվածություն:

Административный район Еревана Нубарашен и французский город Арнувил подписали меморандум о сотрудничестве
18.09.2015
В деле установления и укрепления партнерских отношений между Ереваном и европейскими городами активное участие принимают также административные районы столицы. С 11-го по 16-е сентября делегация, возглавляемая главой административного района Нубарашен Артуром Киракосяном посетила французский город Арнувил, по приглашению мэра города Мишеля Омаса.
В ходе встречи с мэром Арнувила были обсуждены направления и программы дальнейшего сотрудничества.
От имени мэра Еревана Тарона Маргаряна поприветствовав инициативу принимающей стороны, глава административного района Нубарашен поблагодарил за приглашение и  практические шаги по развитию сотрудничества.
С целю укрепления сотрудничества административный район Еревана Нубарашен и французский город Арнувил подписали меморандум. В церемонии также приняли участие консул РА во Франции Левон Давтян.
Визит членов делегации административного района Нубарашен в Арнувил был насыщен различными мероприятиями. Делегация посетила также детский сад в Арнувиле, достигла договоренности о сотрудничестве и обмене опытом.