«Երևանի օրերը Մոսկվայում». բացվել է «Երևանյան էսքիզներ» ֆոտոցուցահանդեսը
Դեկտեմբերի 21-22-ը Մոսկվայում անցկացվող Երևանի օրերի շրջանակում ՌԴ մայրաքաղաքի Ս.Տ. Կոնյոնկովի թանգարան-արվեստանոցում բացվել է «Երևանյան էսքիզներ» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսը: Շուրջ 90 լուսանկարներից կազմված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանի հետ միասին ներկա են գտնվել նաև Մոսկվայում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության ղեկավար Մակար Նահապետյանը և երևանյան պատվիրակության անդամները: Պատասխանատուները նշել են, որ Երևան քաղաքի պատմության և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանների հավաքածուից ներկայացված լուսանկարներում պատկերված են Երևանի հին ու նոր փողոցները, թաղամասերը, հասարակական շենքերը, հուշարձանները, համաքաղաքային և տոնական միջոցառումները, ինչպես նաև այն մարդիկ, ովքեր կարևոր դերակատարում են ունեցել Երևանի քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային կյանքում:
Իր երախտագիտությունը հայտնելով թանգարանում բացված ցուցահանդեսի պատշաճ կազմակերպման համար` թանգարան-արվեստանոցի տնօրեն Սվետլանա Բոբրովան Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանին, Երևան քաղաքի պատմության թանգարանի տնօրեն Արմինե Սարգսյանին և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի տնօրեն Գագիկ Գյուրջյանին հանձնել է Կոնյոնկովի թանգարան-արվեստանոցի հուշամեդալներ:

«Дни Еревана в Москве»: открылась фотовыставка «Ереванские эскизы»
В рамках проводимых с 21-го по 22-е декабря Дней Еревана в Москве, в музее-мастерской С.Т. Коненкова открылась фотовыставка «Ереванские эскизы». На торжественной церемонии открытия выставки, состоящей из 90 фотографий, вместе с заместителем мэра Еревана Арамом Сукиасяном присутствовали также руководитель представительства мэрии Еревана в Москве Макар Нагапетян и члены ереванской делегации. Ответственные лица отметили, что на фотографиях из коллекции Музея истории города Еревана и Историко-археологического музея-заповедника «Эребуни», представлены старые и новые улицы, кварталы, общественные здания, памятники, общегородские и торжественные мероприятия Еревана, и, конечно, люди, которые сыграли важную роль в политической, экономической и культурной жизни города.
Выразив свою признательность за должную организацию выставки, директор музея-мастерской Светлана Боброва вручила памятные медали музея-мастерской Коненкова заместителю мэра Еревана Араму Сукиасяну, директору Музея истории города Ереван Армине Саргсян и директору Историко-археологического музея-заповедника «Эребуни» Гагику Гюргжяну.