Երևանի պատվիրակությունը մասնակցել է Կրասնոդարի օրվան նվիրված տոնական հանդիսություններին
Կրասնոդարի քաղաքապետ Վլադիմիր Եվլանովի հրավերով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանը և Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցության» խմբակցության անդամ Արմեն Ամոյանը սեպտեմբերի 26-ին և 27-ին մասնակցել են քույր քաղաք Կրասնոդարի օրվա առիթով կազմակերպված տոնական հանդիսություններին: Երևանյան պատվիրակության անդամները Կրասնոդարում ջերմ ընդունելության են արժանացել:
Պաշտոնական հանդիպումների ժամանակ ընդգծվել է, որ 2014 թվականին Երևանը և Կրասնոդարը քույր քաղաքներ հռչակելու պայմանագրով երկու քաղաքների միջև բազմակողմ համագործակցության նոր փուլ է սկսվել: Երևանյան պատվիրակության անդամները Կրասնոդարի օրվա առիթով կազմակերպված միջոցառումների ընթացքում ընթերցել են Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը, նաև փոխանցել են նվերներ: Կրասնոդարի «Հաղթանակ» զբոսայգում բացվել է քույր քաղաքների ճեմուղի, որտեղ Երևանի պատվիրակությունը տնկել է առաջին ծառը:

Делегация Еревана приняла участие в празднествах, посвященных Дню Краснодара
По приглашению мэра Краснодара Владимира Евланова советник мэра Еревана Араик Котанджян и член фракции «Республиканская партия Армении» Армен Амоян по поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна с 26-го по 27-ое сентября приняли участие в торжествах, организованных по случаю Дня Краснодарa. Члены ереванской делегации в Краснодаре удостоились теплого приема. В ходе официальных встреч было подчеркнуто, что соглашением о провозглашении Еревана и Краснодара городами-побратимами, подписанном в 2014 году, между двумя городами начался новый этап многостороннего сотрудничества.
Члены ереванской делегации в ходе мероприятий, приуроченных ко Дню Краснодара, зачитали поздравительное послание мэра Еревана Тарона Маргаряна и передали подарки.
В парке Победы Краснодара была открыта аллея городов-побратимов, где ереванская делегация посадила первое дерево.